Просмотров:323

Пронизливо-душевна і зворушлива арт-зустріч відбулася 27 лютого в читальному залі бібліотеки ім. І. Франка. Зустріч «Віра Холодна. Під вуаллю » була присвячена подіям 100-річної давності.

Роки не владні над приголомшливим феноменом під назвою «Легенда королеви кіно». Зустріч, присвячена їй, почалася з імен, пов’язаних з трохи більш раннім періодом.

Одеса завжди була не тільки торгувати воротами, але і воротами прогресу. Варто було в світі виникнути якомусь нововведенню, воно негайно з’являлося в Одесі. Прикладів тому безліч.

Один з них – винахід механіка Новоросійського університету Йосипа Тимченка, яке сам він назвав «равлик». Це був кіноапарат, за допомогою якого був знятий і продемонстрував фільм «Скачущий вершник». Це відбулося за 1,5 року до того, як брати Люм’єр запатентували свій винахід.

Історія українського кіновиробництва також починалася в Одесі, де була створена і плідно працювала кіностудія «Мирограф».

З великою увагою знайомилися з цими фактами слухачі, оскільки запрошені були студенти відділень акторської майстерності та режисури заходів Одеського театрально-художнього училища. Ця тема їм була близька і цікава.

Потім прозвучала музика – «Ноктюрн» Олександра Бородіна у виконанні Данила Попова, учня школи №25. Це створило настрій для сприйняття неперевершеної легенди королеви німого кіно.

Саме вона, єдина, стала кумиром мільйонів глядачів, перетворилася в законодавця моди. З її зображенням виходили серії листівок, саме тому до нас дійшло чимало фотографій акторки. Вони були представлені на фотовиставці «Королева німого кіно». Безсумнівно, Віра Холодна була Жінкою з самої великої літери.

Відеосюжет документального кіно «Похорон Віри Холодної» викликав пронизливий відгук у душі присутніх. Невипадково це була «арт-зустріч», адже мова йшла про мистецтво кіно і його відтіняло мистецтво музики.

Неймовірно обдарований і чарівний піаніст Данило Попов дуже сподобався молодіжної аудиторії, його просили виконати на «біс» і потім ще не відпускали, розпитуючи про його захоплення музикою, адже він не тільки виконує, але і пише музику сам.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко

Facebook

Instagram

YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золотая роза

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Бібліотека №30

Facebook

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №42

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

YouTube

Архіви