Просмотров:51

17 жовтня бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського провела кулінарний вечір «Чарівники кухні». Захід, який був присвячений Міжнародному дню кухаря і кулінара, відвідали курсанти інституту військово-морських сил Одеської національної морської академії.

Завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова привітала молодь з професійним їх святом – Днем Захисника України, подякувала за те, що вони вибрали професію захищати Батьківщину і привітала з Міжнародним днем кухаря і кулінара. Каріна Вікторовна розповіла курсантам, що кухарі і кулінари відзначають своє професійне свято віднедавна, свято було засновано у 2004 році. Ініціювали створення такого Міжнародного дня представники Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств. Свято з кожним роком стає популярнішим.

Присутні заходу узнали про розвиток самої професії , про перші страви. Каріна Апарінова розповіла, як високо цінували своїх кухарів середньовічна Європа. У Франції, наприклад, кухарями вищих рангів могли стати лише знатні люди.  А Німеччині з 1291 року шеф-кухар вважається однією із найважливіших фігур при дворі. Познайомили курсантів з приготуванням їжі в Україні, проте, хто зазвичай мав право займатися цією справою, як стрімко почала розвиватися професійна кулінарія.

Бібліотекар абонементу Олександр Апарінов підготував яскраву виставку рецептів «Щоб здоров’я гарне мати , будем  їжу прославляти». Це кулінарна серія від А до Я, енциклопедична кулінарна книга про кулінарні традиції світу, найкращі рецепти зацікавили військових курсантів.

Кулінарний вечір продовжила керівник Об’єднання рукоділля «Нитка Аріадни» — Віолета Слюсаренко. Віолета Сергіївна провела майстер-клас по приготуванню салату «Уолдорф». Вона розповіла, ким був вигаданий салат  та в якій країні. Курсанти продегустували салат і записали рецепт. Бібліотека пригостила своїми стравами , які готуються дуже легко і швидко.

Якщо бажаєте навчитися готувати або здивувати своїми стравами родичів та рідних, заходьте в бібліотеку №2 за рецептами.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

16.11 о 13.00: «Ми різні, але ми - рівні». Iнтерактивна лекція до Всесвітнього Дня толерантності. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
16.11 о 13.00: «Пам’ять - нескінчена книга». Огляд-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
16.11 о 14.00: «Людина починається з добра» (16 листопада – День толерантності). Година-міркування. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.11 о 10.00: «Пізнай себе». Міжнародний день толерантності. Психологічний тренінг. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
16.11 о 12.00: «Всі ми різні, але рівнi». Година спілкування (До Дня толерантності). Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
18.11 о 16.00: «100 запитань за Одесу» (65 років з дня народження краєзнавця Олега Губаря). Вікторина. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы