Просмотров:632

shevchenko-19 березня в ОНВК №4 у кабінеті української мови та літератури для учнів 4-Б класу (класний керівник Тетяна Колеснік) бібліотекарями філії №25 були проведені голосні читання. Вони були присвячені річниці з дня народження Т.Г.Шевченка «Возвеличимо на диво і розум наш і наш язик».

Проводила захід бібліотекар Тетяна Білоченко, яка почала свою розповідь з факту дня народження класика української літератури Тараса Григоровича Шевченка 9 березня. Захід продовжився піснею «Реве та стогне Дніпр широкий», після чого учні виступили з художнім читанням творів Т.Г.Шевченка.

У ході заходу Тетяна розповіла про роль Т.Г.Шевченка у літературі, образотворчому мистецтві та суспільно-політичному процесі.

Діти подивились на Шевченка не лише як на поета, а й як на невід’ємну постать історичного минулого, та розкрили сутність літературного послання Шевченківського заповіту до сучасників і прийдешніх поколінь. Зокрема, учні представили слухачам своє авторське читання творів Шевченка, де розкривається його заклик до збереження мови та до потреби безпреривного якісного навчання.

Пiд час заходу пролунали такі вірші поета, як:

  • «І мертвим, і живим, і ненародженим».
  •  «Ну що б, здавалося, слова…»
  •  «Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя…»
  •   «У Коллара читаєте з усієї сили…»

Тетяна Білоченко у своєму повідомлені звернула увагу учнів на проблемне шевченківське питання щодо освіти і потреби навчання, передачі історичних знань, примноження власної культури, як фундаменту відродження нації і її державності.

Захід завершився музичним виконанням «Заповіту», яке підготувала вчитель музики  ОНВК №4 Любов Рева.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви