konst-2У бібліотеці №42 на вулиці Генерала Петрова 59а функціонує постійно діюча книжкова виставка «Компас в книжном море». І цього разу стрілка компасу вказувала на дату 28 червня – День Конституції України. Саме цю дату розкриває книжкова експозиція, яка була представлена до уваги читачів 25 червня.

Книжкова експозиція складається з двох розділів. Епіграфом до першого розділу «28 червня – День Конституції України» стали слова третього Президента України Віктора Ющенка: «Я хочу, щоб ми були вільними, щоб вільною і вічною була наша держава», які свідчать про те, що шлях до здобуття Незалежності України тісно переплітається з необхідністю розробки Основного Закону країни. З основними етапами розвитку Конституції, а саме Конституція Війська Запорожського гетьмана Пилипа Орлика 1710 року, Конституція Української Народної республіки 1918 року, Конституція Української РСР 1919 року, Конституція Української РСР 1929 року, Конституція Української РСР 1937 року, Конституція Карпатської України 1939 року, Конституція Української РСР 1978 року, Конституційний договір 1995 року, Конституція України 1996 року та громадськими діячами, які стояли за цими проектами, знайомлять читачів книжкові видання та печатні матеріали першого розділу. Також тут можна познайомитись з текстом діючої Конституції та коментарями до Конституції України.

«Мир слишком велик. Своими глазами вы увидите ничтожно малую долю. Поэтому ищите факты в книгах. Собирайте их ежедневно». Ці слова відомого геолога і географа Володимира Обручева послужили епіграфом до другого розділу експозиції «А ви знали? Цікаві факти про Конституцію України». Тут можна дізнатися про те, які досягнення української політичної думки залишилися тільки на папері, як склалася доля батька першої української конституції Пилипа Орлика і чи пощастило більше його сину Грегорі Орлі, яким був внесок Михайла Драгоманова. Зацікавленість читачів викликали факти про те, як просувалася робота по проекту Конституції 1996 року і що відбувалося в ніч з 27 на 28 червня 1996 року в Верховній Раді. Трохи здивували 885 селищ міського типу, які існують з сумнівним конституційним статусом, оскільки в статті 133-й в переліку типів населених пунктів значаться тільки міста, селища та села. І зовсім нікого не здивував той факт, що День Конституції України – це єдине державне свято, яке закріплене в самій Конституції в статті 161-й.

Експозиція буде тривати до 5 липня 2015 року.