Просмотров:44

10 жовтня в юнацькому відділі бібліотеки №7 була представлена виставка «Вчені — ювіляри року». Мета експозиції: ознайомити читачів з видатними вченими, які заклали фундамент сучасних природних наук — фізики, хімії, біології, наук про землю.

Читати життєпис відомих вчених завжди пізнавально і повчально. Видатний академік Петро Капица говорив, що «в житті генія є щось вічне, що ніколи не втрачає інтерес, що заставляє людей цікавитися життям великих людей різних епох».

Завідуюча юнацьким абонементом Тетяна Рогач ознайомила з книгами і матеріалами, представленими на виставці, учнів 9-х класів СШ №67.

Виповнюється 375 років з дня народження Ісаака Нʼютона — математика, астронома, алхіміка і детектива. За своє довге життя він встиг проявити себе в різних областях так, що про нього стали розповідати легенди. «12 міфів про Ісаака Нʼютона» — дуже цікавий матеріал, розміщений в журналі «Вокруг света».

395 років з дня народження виповнюється французькому вченому і філософу Блезу Паскалю, який писав: «Вся наша цінність — у здатності мислити. Тільки думка підносить нас, а не простір і час, в яких ми — ніщо, намагаймося ж мислити гідно, в цому — основа моральності».

545 років з дня народження виповнюється Миколі Копернику — творцю системи Всесвіту. Вперше свої думки про улаштування світу Коперник виклав всього на девʼяти сторінках маленького рукопису під назвою «Малий коментар», який вперше виявили тільки в 1887 р.

185 років з дня народження виповнюється  шведському вченому Альфреду Нобелю. Після того, як великий швед всерйоз замислився над тим, що несе людству головний витвір всього його життя — динаміт, він зрозумів, що ризикує навічно залишитись в умовах людей як «творець смертю». Бажаючи спокутати страждання, заподіяні динамітом, він вирішив заснувати пʼять премій свого імені, одну з яких видавали б людям, які внесли найвагоміший вклад в діло миру на планеті.

Відзначаймо 155 річчя з дня народження Володимира Вернадського — великого російського вченого — геохіміка і мінеролога. Читачі ознайомилися з книгами «Діячі науки і культури України», «Русские ученые 20 века», «Малая энциклопедия открытий», «100 великих изобретений», з книгою Лишевського «Охотники за истиной» і матеріалами газет і журналів.

Представлена виставка стане в допомозі профорієнтації молоді, в ознайомленні з творчими шляхами і винаходами видатних вчених всіх віків.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

16.11 о 13.00: «Ми різні, але ми - рівні». Iнтерактивна лекція до Всесвітнього Дня толерантності. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
16.11 о 13.00: «Пам’ять - нескінчена книга». Огляд-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
16.11 о 14.00: «Людина починається з добра» (16 листопада – День толерантності). Година-міркування. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.11 о 10.00: «Пізнай себе». Міжнародний день толерантності. Психологічний тренінг. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
16.11 о 12.00: «Всі ми різні, але рівнi». Година спілкування (До Дня толерантності). Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
18.11 о 16.00: «100 запитань за Одесу» (65 років з дня народження краєзнавця Олега Губаря). Вікторина. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы