Просмотров:221

10 жовтня в юнацькому відділі бібліотеки №7 була представлена виставка «Вчені — ювіляри року». Мета експозиції: ознайомити читачів з видатними вченими, які заклали фундамент сучасних природних наук — фізики, хімії, біології, наук про землю.

Читати життєпис відомих вчених завжди пізнавально і повчально. Видатний академік Петро Капица говорив, що «в житті генія є щось вічне, що ніколи не втрачає інтерес, що заставляє людей цікавитися життям великих людей різних епох».

Завідуюча юнацьким абонементом Тетяна Рогач ознайомила з книгами і матеріалами, представленими на виставці, учнів 9-х класів СШ №67.

Виповнюється 375 років з дня народження Ісаака Нʼютона — математика, астронома, алхіміка і детектива. За своє довге життя він встиг проявити себе в різних областях так, що про нього стали розповідати легенди. «12 міфів про Ісаака Нʼютона» — дуже цікавий матеріал, розміщений в журналі «Вокруг света».

395 років з дня народження виповнюється французькому вченому і філософу Блезу Паскалю, який писав: «Вся наша цінність — у здатності мислити. Тільки думка підносить нас, а не простір і час, в яких ми — ніщо, намагаймося ж мислити гідно, в цому — основа моральності».

545 років з дня народження виповнюється Миколі Копернику — творцю системи Всесвіту. Вперше свої думки про улаштування світу Коперник виклав всього на девʼяти сторінках маленького рукопису під назвою «Малий коментар», який вперше виявили тільки в 1887 р.

185 років з дня народження виповнюється  шведському вченому Альфреду Нобелю. Після того, як великий швед всерйоз замислився над тим, що несе людству головний витвір всього його життя — динаміт, він зрозумів, що ризикує навічно залишитись в умовах людей як «творець смертю». Бажаючи спокутати страждання, заподіяні динамітом, він вирішив заснувати пʼять премій свого імені, одну з яких видавали б людям, які внесли найвагоміший вклад в діло миру на планеті.

Відзначаймо 155 річчя з дня народження Володимира Вернадського — великого російського вченого — геохіміка і мінеролога. Читачі ознайомилися з книгами «Діячі науки і культури України», «Русские ученые 20 века», «Малая энциклопедия открытий», «100 великих изобретений», з книгою Лишевського «Охотники за истиной» і матеріалами газет і журналів.

Представлена виставка стане в допомозі профорієнтації молоді, в ознайомленні з творчими шляхами і винаходами видатних вчених всіх віків.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

21.07 о 14.00: «І сонце сходить». Бібліо-огляд. До 120-рiччя Ернеста Хемінгуея. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
22.07 об 11.00: «В Одессу…меня влечет неведомая сила». Інформ-досьє. До130-річчя перебування А. Чехова в Одесі. Філія №32 (Академічна, 5а)
23.07 об 11.00: П`ять хвилин зі світом природи. Всесвітній день китів і дельфінів. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
24.07 о 13.00: «Свято души моєї» Творчість наших читачів. Бенефіс авторів. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
24.07 о 15.30: «Сторінки минулого твого, Україно!». Відеоподорож. До Дня рівноапостольного князя Володимира Великого – хрестителя Київської Русі. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
24.07 о 13.00: «Сучасна молодь обирає книгу!». Книжковий дрес-код. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
24.07 о 12.00: Утьосовськi читання. За участю Олександра Галяса. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)

Архіви