Просмотров:367

25 сiчня в бібліотеці №1 ім. Е. Багрицького відбувся захід «День відкритих дверей» для бібліотечних працівників. Розпочала захід вітальною промовою завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна, яка представилася сама і представила усіх співробітників бібліотеки. Після чого гостей запросили на екскурсію бібліотекою.

Екскурсія розпочалася із короткої історії створення бібліотеки і розповіді про Едуарда Багрицького, а також про його родину.

Завідуюча бібліотекою розповіла присутнім про історію розписів, створених студентами ВНКЗ «Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова», зображених на стінах бібліотеки. Екскурсія продовжилася описом роботи центру екологічної освіти, в рамках якого ведеться робота з енергоефективності, результатом якої стала перемога в конкурсі проектів «Енергозбереження — виклик часу», який реалізується «Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» і отримання мультимедійної техніки для проведення тематичних лекцій і семінарів. Присутнім було розказано про проведення великих, комплексних заходів — виставок живопису, декоративно-прикладного мистецтва (вишивки, батику, ляльок-мотанок), фотовиставок.

Підводячи підсумок екскурсії, завідуюча бібліотекою запросила присутніх задавати питання з приводу почутого. Здебільшого питання стосувалися організації та проведення заходів.

Захід продовжився навчальним семінаром для співробітників бібліотек. На семінарі розглядалися особливості шифровки краєзнавчих книг за системою УДК. Завідуюча краєзнавчім відділом ЦМБ ім. Івана Франка Людмила Карабецька детально описала процес шифровки книг по вищезгаданій системі. Особливу увагу Людмила Дем’янівна приділила основним розділам системи УДК, що стосуються краєзнавчої картотеки.


Довідка: Універсальна десяткова класифікація (УДК) є міжнародною системою класифікування документів. Вона відповідає найістотнійшим вимогам до класифікації (міжнародність, універсальність, мнемонічність) та надає можливість відображати новітні досягнення науки й техніки без будь-яких суттєвих змін в її структурі. Такої гнучкості не має жодна з існуючих систем класифікації.

УДК охоплює всі галузі людських знань. Її розділи органічно пов’язані між собою.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви