Просмотров:63

ecologija-47 червня працівники бібліотеки №1 ім. Едуарда Багрицького провели для вихованців шкільного табору середньої школи № 52 пізнавальний урок-гру «Подорож до Енерголенду».

За допомогою налядних відео-слайдів дітям розповіли, що таке енергія, які види енергії існують, звідки береться енергія в наших будинках і як дбайливо й економно її використовувати.

Всі джерела енергії поділяються на дві великі групи — відновлювані (енергія сонця, вітру і води) і невідновлювані (торф, вугілля, газ, нафта).

Головним джерелом енергії на землі є Сонце. Воно дає нам необмежену кількість енергії. Сонце випромінює величезні потоки світла і тепла, приводячи в рух вітер і воду, дає життя людям, тваринам, рослинам. Дітям показали цікавий і пізнавальний мультфільм про сонячну енергію і про ефективність сонячних батарей.

Але, на жаль, в наші дні більш активно використовується енергія невідновлюваних джерел — газ і нафта. Вчені підрахували, що для відновлення запасів нафти, якої людству вистачило б на 1 рік, необхідно 3 мільйони років, до того ж, їх виробництво і використання дуже негативно впливає на навколишнє середовище.

Учні дійшли висновку, що з ситуації, що склалася треба знайти вихід і згадали масу способів, як можна більш дбайливо і економно використовувати енергію — вимикати з розетки електроприлади, коли ними не користуєшся, йдучи з приміщення, вимикати світло, економніше витрачати воду з крана і т. ін. А ще краще — переходити на альтернативні, невичерпні джерела енергії.

Далі діти грали у «Вгадай електроприлад», показуючи жестами загадане слово, розгадували «Електрокроссворд» і уявляли себе мешканцями Енерголенда — лампочками: звичайними лампочками розжарювання, енергозберігаючими і світлодіодними. Познайомившись з кожною з них, зробили висновок, що світлодіодні лампочки споживають на 90% менше енергії, ніж звичайні лампочки, а світять набагато яскравіше.

Закріпили отримані на уроці знання захоплюючою грою.

Сподіваємося, діти запам’ятають ці нехитрі правила економії природних ресурсів і будуть використовувати їх у повсякденному житті.

Анонс: «Нитка Аріадни»
Об'єднання рукоділля "Нитка Аріадни" разом із бібліотекою ім. Едуарда Багрицького розпочинає виставковий проект "Українська вишивка: від традиції до сучасності". Під час спільних виставок ми будемо експанувати роботи сучасних майстринь декоративно-прикладного мистецтва.
Тематика першої виставки "Осінь...", яка відкриється 26 жовтня у бібліотеці ім. Едуарда Багрицького (м. Одеса, вул. Преображенська 35 А) о 15:00.
Об'єднання рукоділля "Нитка Аріадни" буде проводити благодійний збір коштів притулку для тварин "Кошкін дом". Всі бажаючі майстрині можуть прийняти участь у виставці.
Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

22.10 о 15.00: «Белые журавли». Вечір - реквієм за всіх загиблих на всіх війнах. ЦМБ ім. Франко (Книжковий пров., 1а)
20.10 о 10.30: «Спроси у словаря». Бібліотечно-бібліографічне заняття. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
21.10 о 14.00: «Ода Японії» Читацький форум. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)