Просмотров:209

ecologija-47 червня працівники бібліотеки №1 ім. Едуарда Багрицького провели для вихованців шкільного табору середньої школи № 52 пізнавальний урок-гру «Подорож до Енерголенду».

За допомогою налядних відео-слайдів дітям розповіли, що таке енергія, які види енергії існують, звідки береться енергія в наших будинках і як дбайливо й економно її використовувати.

Всі джерела енергії поділяються на дві великі групи — відновлювані (енергія сонця, вітру і води) і невідновлювані (торф, вугілля, газ, нафта).

Головним джерелом енергії на землі є Сонце. Воно дає нам необмежену кількість енергії. Сонце випромінює величезні потоки світла і тепла, приводячи в рух вітер і воду, дає життя людям, тваринам, рослинам. Дітям показали цікавий і пізнавальний мультфільм про сонячну енергію і про ефективність сонячних батарей.

Але, на жаль, в наші дні більш активно використовується енергія невідновлюваних джерел — газ і нафта. Вчені підрахували, що для відновлення запасів нафти, якої людству вистачило б на 1 рік, необхідно 3 мільйони років, до того ж, їх виробництво і використання дуже негативно впливає на навколишнє середовище.

Учні дійшли висновку, що з ситуації, що склалася треба знайти вихід і згадали масу способів, як можна більш дбайливо і економно використовувати енергію — вимикати з розетки електроприлади, коли ними не користуєшся, йдучи з приміщення, вимикати світло, економніше витрачати воду з крана і т. ін. А ще краще — переходити на альтернативні, невичерпні джерела енергії.

Далі діти грали у «Вгадай електроприлад», показуючи жестами загадане слово, розгадували «Електрокроссворд» і уявляли себе мешканцями Енерголенда — лампочками: звичайними лампочками розжарювання, енергозберігаючими і світлодіодними. Познайомившись з кожною з них, зробили висновок, що світлодіодні лампочки споживають на 90% менше енергії, ніж звичайні лампочки, а світять набагато яскравіше.

Закріпили отримані на уроці знання захоплюючою грою.

Сподіваємося, діти запам’ятають ці нехитрі правила економії природних ресурсів і будуть використовувати їх у повсякденному житті.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

20.09 о 14.30: «Партизанська слава України». Інформ-дайджест. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: «Літературна вітрина» Огляд-презентація нових надходжень. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
21.09 о 13.00: «Хай буде мир!» Урок миру. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
22.09 об 11.00: «Час минає - книги залишаються»
(До Дня глухих). Віртуальний книжковий огляд. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 10.00: «Фаворит-книга». Літературний п’ятачок. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
24.09 об 11.00: «Василь Сухомлинський з дітьми і для дітей". Авторитет імені. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)

Архивы