Просмотров:110

vechor-3Справжній дух українських вечорниць відтворили 30 травня у бібліотеці №1 ім. Е. Багрицького. Талановиті жінки та дівчата зібралися, щоб поділитися одна з одною своїм досвідом у рукоділлі.

Відкриваючи захід, завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна, наголосила на важливості відтворення питомих українських традицій, адже в наш час, на шляху до свободи, це актуально, як ніколи.

Солістки народного козацького хору «Козацьке коло» Лариса та Злата Козловські в національних українських костюмах виконали народні пісні і навіть запросили усіх присутніх до хороводу. Це надало жіночим посиденькам атмосферу справжніх вечорниць.

Далі громадський діяч, журналіст, та й ще талановита рукодільниця Надія Яшан розповіла присутнім про своє захоплення – вишивку хрестиком. На відео-слайдах вона показала велику колекцію своїх вишиванок, більшість з яких вишивала власноруч. Вона детально розповіла присутнім про технічні нюанси – вибір тканини та ниток, техніку накладання стіжків, де і за якими цінами можна придбати заготовки для вишивок. Також майстриня розповіла про сакральне значення вишивки, як за допомогою візерунків можна кодувати свою родину на добробут та щасливу долю. Вишита сорочка здавна в Україні служила як прикрасою, так і оберегом. За старослов’янськими традиціями чужу вишиванку одягати не можна. Вважається, що так можна «перебрати» на себе чужу долю. Існує повір’я, що якщо сорочка вишита на добре життя близькою людиною, то вона буде оберігати людину і приносити їй спокій та щастя. А ще, дівчата колись обовя’зково вишивали сорочки своїм майбутнім чоловікам. Ходили повір’я, що такі дівчата швидше виходили заміж, як тільки закінчували роботу та ніби магнітом притягували до себе найкращих чоловіків.

«Вишивання – це моє хоббі», – пише на своїй сторінці у Фейсбук Надія Яшан. «Хоч і небагато є вільного часу, але знаходиться такий момент, коли хочеться втекти від всього світу. Тоді я починаю творити.
Я не знаю і половини того, чим багата техніка вишивання. Але друзі запронували поділитися моїми секретами. І справді в мене багатенько зібралося своїх робіт. Чому б і ні?!? Я ж тільки ЗА. Тим більше, вишиванка зараз модна, як ніколи. І не тільки в Україні».

Ця зустріч стала першою з ряду запланованих вечорниць. Дівчата і далі планують збиратися на майстер-класи для обміну своїми знаннями та вміннями у різних напрямках народної творчості – вишивці, в’язанні, вокалі тощо. Наступним відбудеться практичне заняття з вишивки у суботу, 3 червня о 16:00 у бібліотеці ім. Е. Багрицького, де усі охочі будуть закріплювати отримані від Надії знання на власному досвіді.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

19.01 о 16.00: «Україна від подиху століть до сьогодення». Година повідомлень. Філія №2
(вул. Градоначальницька, 9)
19.01 об 11.00: «Україна - це ми». Історична подорож. Філія №41 (вул.Iнглезi, 5)
20.01 об 11.00: «Бій під Крутами». Година історичної пам'яті. ЦМБ ім. Франка (Книжковий провулок, 1а)
21.01 о 10.00: «Панцерник продовжує плавання»
(До 120 річчя від дня народження кінорежисера Єйзенштейна Сергія Михайловича). Кінематографічна година. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
21.01 о 13.00: «Скорботна свічка пам’яті святої»
(До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту). Мітинг-реквієм. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
21.01 об 11.00: «Доба нової державності». До Дня Соборності Україні. Історично-літературна година. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
22.01 о 10.00: «Єдина духом Україна». Iсторична година. Філія № 12 (Фонтанська дорога, 116)
22.01 о 14.00: «Нам берегти тебе, соборну і єдину».
Історичний віраж. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)
22.01 о 12.00: «Четыре четверти пути…»
(80 років від дня народження Висоцького В.С.). Поетичний блокнот. Філія №32 (вул. Академічна, 5-а)