Просмотров:47

9 листопада бібліотекари філії № 25 підготували захід «Носії культурної спадщини» до Всесвітнього дня працівників культури та провели його у НВК №4 з учнями 1-А класу (класний керівник Інна Новохацька).

Бібліотекар Тетяна Мельниченко розпочала з пояснення свята, якому призначена зустрі. Вона розповіла, що Всесвітній день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається щорічно 9 листопада разом із Днем української письменності та мови.

Присутні мали змогу ознайомитись не тільки з тією інформацією, яка була підготовлена робітниками бібліотеки, але й проявити себе у творчих завданнях та обговорюваннях. Для досягнення учнями повного проникнення темою та бажання бути частиною заходу були підготовлені неперевершені візуальні матеріали.

Демонстрація джерел пізнання культури відбувалась за наступними етапами:

  1. Перший розділ підготовлених матеріалів складався зі знищених культових та побудованих на їхніх місцях інших споруд.
  2. Другий розділ передбачав демонстрацію світлин зі змінами призначення культової споруди протягом різних історичних часів.
  3. Третій розділ був присвячений Десятинній церкві у Києві в Х ст., її залишкам у XVII ст. та відтвореному вигляду на початку ХХ ст.; вигляд законсервованих та деконсервованих залишків Десятинної церкви у Києві у ХХ ст. та на початку ХХІ ст.; проекти відновлення та сучасної музеєфікації Десятинної церкви у Києві, ХХІ ст.
  4. Останній, четвертий захід, присвячений презентації прикладів нематеріальних носіїв культури, а саме: звичаї, обряди, традиції нашої країни.

Працівникам Ірині Мельник та Тетяні Мельниченко вдалося донести основну тезу про те, що в сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється непотрібною, важливо визначити і стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу.

Школярам сподобався формат цього заходу, вони були дуже зацікавлені даною темою.

Анонс: відкриття літературно-музичної вітальні

Шановні читачі!

Запрошуємо вас на відкриття літературно-музичної вітальні, яке відбудеться 16 грудня о 14:00 в бібліотеці-філії № 30.

Почесними гостями цього заходу будуть організатори літературно-музичної вітальні при Південно-українському педагогічному університеті, творчий колектив «Одеські зірки» під керівництвом композитора, поета-пісняра, лауреата міжнародних конкурсів Віолетти Медведєвої, члени Національної спілки журналістів України, члени Міжрегіональної спілки письменників України.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

14.12 о 14.00: «Поляки і Одеса». Краєзнавче знайомство. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
14.12 о 10.00: «І знову дзвенить Чорнобильський дзвін». Хвилина пам’яті. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
15.12 о 16.00: «Такі різні книжки». Бібліоконтраст
(книга: шок, сенсація, релакс, драйв, еліт). Філія №33 (Французький бульвар, 22)
17.12 о 14.00: «Ярмарок українських звичаїв». Літературно-музичне свято. Філія №6 (Степова, 66)

Архивы