mova-39 листопада читачі бібліотеки № 44 долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту. Акція традиційно відбувається в День української писемності та мови на честь ушанування памяті Нестора Літописця і має на меті обєднати усіх небайдужих навколо українського слова.

Бібліотекар  Світлана Тихан повідомила тему, а потім присутні прослухали радіопрограму, в якій йшлося про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання.

Об 11.30 під диктовку радіодиктора читачі почали писати диктант. Шанувальники українського слова відмітили, що текст цікавий, але ускладнений розділовими знаками. Кращі роботи відправили до Києва.

Бібліотекар презентувала книжкову виставку. 1 розділ » Апостоли істини » представили документальні матеріали про Кирила і Мефодія,  » Велесова книга «, Б. Степанишин «Давня література в школі «.

В 2 розділі  » Звучи, рідна мово! » можна було ознайомитися  з книгами Т. Шевченка » Пророк.Поеми. Поезія.», Конституцією України (10 стаття. Про мову ), Г. Козачука  «Граматика української мови для абітурієнтів «, М. Зубкова » Сучасна українська ділова мова «, роботами учасників минулих років.

Особливу увагу  Світлана звернула на постать Юхима Фесенка з книги » 100 великих одесситов «, який безпосередньо повязаний з цим святом і імя якого стала носити вулиця, на якій знаходиться бібліотека № 44 (колишня Петровського).

З цікавістю мешканці вулиці слухали про відомого видавця, типографа, просвітника, Почесного громадянина Одеси. Активний учасник гуртка » Громада » займався просвітницькою діяльністю серед українців. В його типографії друкувався альманах » Нива » — перший в Одесі український літературний журнал українською мовою.

В 1880 — 1890 роках в типографії Фесенка були надруковані десятки українських альманахів і книг. І за книжковою продукцією Одеса, дякуючи діяльності Юхима Фесенка, посідала 3 місце після Києва і Харкова. Магазин Розова на Дерибасівській, напроти Міського саду, продавав фесенківські видання.

У типографії друкувався і відомий юрист, дослідник української старовини  Михайло Комаров. За його порадою в 1889 році в типографії Юхима вийшли окремими книгами поеми Т. Шевченка » Княжна «,  » Москалева криниця «, пєса » Назар Стодоля «, оповідання » Чортяча спокуса » І. Нечуя — Левицького, 4 томи творів О. Кониського, історичний роман П. Куліша » Чорна рада «.  Охоче приймав і друкував замовлення одеської » Просвіти «.  Помер в 1926 році. Похований в Одесі на Другому християнському кладовищі.

Більш детально з біографією і діяльністю Юхима Фесенка можна познайомитися в бібліотеці. Запрошуємо на цікаві бесіди.

Зі святковим настроєм і задоволені залишали читачі бібліотеку.