Просмотров:502

shevchenko-39 березня у бібліотеці-філії №25 до Дня народження Тараса Шевченка презентовано виставку-пошану «Він трепетно живе у кожному рядку… Нескорений лицар української нації». Вона відкрила споглядачам безмежний та мудрий шевченківський світ, в якому переплелися краса рідної землі та жорстока реальність становища народу.

Відвідувачі бібліотеки отримали можливість зануритись у глибочінь шевченківського простого народного, але, водночас, мудрого і пророчого слова. Бібліотекари, ознайомлюючи відвідувачів, звернули увагу на Шевченка, як філософа через розкриття значення окремих творів скрізь призму соціально-політичних поглядів Кобзаря.

Окрема подяка вчителю української мови та літератури Наталі Назаренко, яка привела учнів свого класу з тим, щоб ознайомитись з експонатами виставки.

Зокрема, була закцентована увага на соціально-етичній основі відомої картини Шевченка «Катерина». Адже, саме в цьому художньому творі розкрита проблема трагедії особистості, її відповідальності за власні рішення і виянь суспільства на долю людини, залежність її від домінуючих морально-етичних норм.

У виставці також акцентована увага на особистих переживаннях Шевченка через психологічний конфлікт у співвідношенні Бога, церкви та людини. Прикладом його поглядів стала низка творів, які торкаються питання Бога і людини.

Я так її, я так люблю

мою Україну убогу,

що проклену святого Бога,

за неї душу погублю!

До уваги читачів запропоновані наступні твори митця:

  •      «Подражаніє Ієзекіїлю».
  •      «Сон».
  •      «Осія.Глава 14».
  •      «І мертвим, І живим, І ненародженим».
Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви