Просмотров:137

23 листопада, до Дня вшанування  пам‘яті жертв Голодомору і політичних репресій, бібліотека №41 разом із студентами Одеського торгівельно-економічного інституту та з завідуючою бібліотекою учбового закладу Тетяною Горкавенко здійснила подорож у минуле. Мета заходу – розповісти про трагедію українського народу та вшанувати загиблих.

Бібліотекар філіалу №41 Вікторія Шаповалова розповіла аудиторії про страшні події 1932-1933 років. Вона презентувала книгу — працю державного архіву Одеської області «Голодомори в Україні: Одеська область» — та розповіла про свідчення тих, кому вдалося пережити 1932-1933 р. Ці історії шокують, викликають сльози та нестерпний біль, але навіть у  такі страшні часи знаходилися люди, які рятували інших. Це прості українці, що не втрачали обличчя від випробувань. Вчителі, лікарі, директора шкіл, сусіди та ті, від кого  залежала доля інших.

Аудиторія вшанувала загиблих та пригадала деякі факти про Голодомор, які знала з курсу історії та відкритих архівів. Сьогодні на цю тему багато матеріалів. Наприклад, сучасна українська письменниця С.Талан у своїх виданнях торкається теми Голодоморів, а сайт «Історична правда» висвітлює усі спогади людей та закодовані  документи.

Захід завершився хвилиною мовчання.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

23.03 о 13.00: «Моя улюблена поезія». Поетична година. Філія № 13 (вул. Геллера, 43)
23.03 об 11.00: «Мир поэзии дивный». Поетична година. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)

Архивы