Переглядів:2002

pismennost-97 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, в бібліотеці-філії №2 була проведена пізнавальна година «Мова рідна — з пісні та любові». До цього заходу була підготовлена книжкова виставка «Хай цвіте у щасті Україна, Україна зоряної мови».

Завідуюча бібліотеки-філії №2 Каріна Апарінова розповіла гостям,коли був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови», і у якому році Верховна Рада УРСР надала українській мові державної. Присутні почули о представниках народу, котрі багато зробили для вдосконалення нашої мови.

Завдяки студентам Одеського Національного Педагогічного Університету ім.Ушинського Ірини Хорошевської, Кордан Дарини, Сардар Катерини і Поліщук Єлізавети на пізнавальній годині лунали вірші Тараса Шевченко, бо йому належить особливе почесне місце. Тарас Шевченко обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння-мову. Студенти Педагогічного Університету розповіли також, хто ще з письменників сприяв процвітанню української мови, хто вивів у світ українську літературну мову.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології і методики навчання фахових дисциплін Одеського Національного Педагогічного Університету ім.Ушинського Володимир Іванович Сподарець підготував доклад про існування писемності в українських землях. Слухачі почули про археологічні знахідки, які засвідчують наявності писемних знаків, про наявність архаїчної лексики і деякі фонетичні та морфологічні риси, які наша мова зберегла протягом віків. Продовж всього часу присутні почули вірші Василя Симоненко, Олександра Олеся, Ліни Костенко та багато іншіх авторів.

Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень. У виконанні студентів Одеського училища мистецтв і культури ім.К.Ф.Данькевича присутні почули, як наша дивовижна мова звучить у піснях. Левченко Юлія співала українську народну пісню «Ой у вишневому саду», Сотнікова Анастасія «Пісня про матір». Студенти грали на бандурах і співали пісні «Зоре моя вечірня» на слова Т.Шевченко в обробці О.М.Касьянової і «Садок вишневий коло хати» на слова Т.Шевченко,муз.Ю.Шимановича. Соловйов Олексій, викладач Одеського училища мистецтв і культури ім.К.Ф.Данькевича,виконав дві пісні «Вечір на дворі» і «Дивлюсь я на небо».

В заході до Дня української писемності та мови прийняла участь Аліна Морчук — солістка фольклорного дитячого гурту Молодіжної Паланки Чорноморського Козацтва. У виконанні Аліни всі почули пісні «На нашій Україні» і «Веселка».

Усім присутнім також сподобалася книжкова виставка «Хай цвіте у щасті Україна, Україна зоряної мови». Перший розділ виставки «На замовлення вічності» представлений творами давньої української літератури. Це Велесова книга і «Повість временних літ».

Становлення сучасної української мови пов’язано з конкретною датою — виданням в 1798 році «Енеїди» Котляревського. Ще одна знаменна дата -1840 рік, коли був виданий «Кобзар» Шевченка. Про це йдеться у розділі «О слово рідне! Україні слава!»

Слово Кобзаря підхопили, шліфували і примножували, вносячи свій внесок у духовну скарбницю, Л.Українка, І.Франко, В.Стус, Л.Костенко та інші автори. В розділі «Шанує корифеїв ця земля» представлені книги українських письменників, які своєю творчістю допомогли української мови зайняти гідне місце в світовій культурі.

Виставка супроводжуватиметься тематичним слайд-шоу c виконанням українських народних пісень.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи з 14 по 21 квiтня

Натисніть, щоб побачити анонси

19 квiтня, п’ятниця

14.00 Творча зустріч з письменницею Ганною Стоевою-Колісніченко. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)

20 квiтня, субота

17.00 «Поетичний слем».  Благодійний вечір. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)

21 квiтня, недiля

10.30 «Мистецька студія. Діти». В рамках art-клубу при бібліотеці. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви