Просмотров:615

reznichenko-2  24 лютого сповнилося 80 років з дня народження українського поета, прозаїка Олекси Різниченко. Бібліотекар Євтушенко Катерина підготувала літературне досьє і запропонувала його читачам біля виставки, присвяченій ювіляру.

Вона розказала про нелегке життя Олекси Сергійовича. Вiн закінчив філологічний факультет Одеського університет, був  двічі репресований, має державну нагороду – орден «За заслуги» II та III ступенів. є лауреатом премій імені П. Тичини, К. Паустовського, Т. Мельничука. Видана книжка про О. Різника «Я винен тим, що українець» (інтерв,ю, документи, спогади, твори).

Катерина відрекомендувала читачам книжки Олекси. Епічна поема «Іллейко, з Бога турейко», яка є спробою відтворити Київську Русь княжої доби,  це казка про Ілька давньоруського богатиря. Містерія «Бран» присвячена аналізу душі людини, що зросла у тоталітарній атмосфері кінця ХХ століття.

Також бібліотекар звернула увагу читачів на книжки поета щодо української мови: «Українська мова. Чим вона багатша за інші», «Скла-дів-ни-ця», «Одноримки: словник омонімів та схожословів», які автор подарував бібліотеці № 16.

«І мови нема без народу, і народу без мови нема!»

Читачі уважно слухали інформацію бібліотекаря, знайомилися з книжками та матеріалами з періодичних видань. Деяких зацікавила біографія та творчість письменника і вони вирішили  познайомитися з автором докладніше.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви