Просмотров:19

До 90-річчя від дня народження видатної оперної співачки Галини Поліванової у бібліотеці-філії №12 відбулася виставка-портрет «Легенда Одеси».

Про життя і творчість Галини Анатоліївни розповіла концертмейстер Одеської філармонії, постійна читачка бібліотеки Світлана Тимофєєва:

— Знаю Галину Анатоліївну майже 70 років – й не перестаю захоплюватися її талантом, працездатністю та людяністю. Очоливши кафедру сольного співу Одеської національної музичної академії у 1976 році, вона зуміла зберегти і розвинути традиції одеської вокальної школи, виправдавши сподівання Ольги Миколаївни Благовидової, яка побачила в ній обдарованого музиканта та запросила працювати у консерваторії.

Проте життя легендарної оперної співачки могло скластися інакше. Адже спочатку вона вступила до Суднобудівного інституту у Миколаєві, а вже там відзначили її талант та неймовірний голос. Це визнання спонукало її змінити свою долю і вступити до Одеської консерваторії. Дебютною для Поліванової стала партія Чіо-Чіо-сан в опері Дж. Пуччіні «Мадам Батерфляй». Її вокальна школа дозволяла виконувати партії ліричного і драматичного репертуару з однаковою легкістю і красою. Загалом у репертуарі Г. А. Поліванової майже сорок партій, вона виступала на оперних сценах Києва, Москви, Мінська, Воронежа, Риги, Кишинева, Казані, Санкт-Петербурга, неодноразово гастролювала в Албанії, Афганістані, Індії, Болгарії, Польщі, Німеччині, Іспанії, Норвегії, Швейцарії, Франції, Фінляндії. Голос її випромінював сяйво і красу душі, артистизм вводив слухачів, а пізніше — й учнів, у світ високих переживань. До учнів вона вимоглива, проте завжди опікується долею кожного студента.

Серед вихованців Галини Поліванової — народні артисти України Тетяна Анісімова та Людмила Довгань (професор); заслужені артисти України, Росії, Молдови, Білорусі: Тетяна Спаська, Лариса Зуєнко, Наталя Шевченко, Станіслав Ковалевський, Валентина Калестру, Валерій Калиниченко, Людмила Плотнікова, лауреат Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів (перша премія і приз за краще виконання романсу С. Прокоф’єва) Олена Волошина (драматичне сопрано), Тамара Глаголєва.

Галина Поліванова організувала понад 300 благодійних концертів. У 2009 році до ювілею народної артистки УРСР, академіка, професора вийшла книга «Галина Поліванова: «Гранд-інтерв’ю» (біографія і традиції одеської вокальної школи)», авторами якої стали кандидат мистецтвознавства Ганна Джулай та заслужений учитель України, почесний професор Геннадій Самусев.

Сьогодні Галина Анатоліївна продовжує працювати, передаючи свій безцінний досвід молодим виконавцям.

Читачі, які завітали на відкриття виставки, відзначили, що їм було дуже цікаво дізнатися чимало нового про життя і творчість цієї видатної людини.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

18.04 о 14.00: «Живе на землі. Сама не літає. А крила має. А крила має!» Ліна Костенко. Година запитань і відповідей спільного освітнього проекту-лекторію ОРІДУ НАДУ. «Відверті розмови за чашкою кави» (в рамках програми профорієнтації). Філія №1. Поза межами бібліотеки. Генуезька вулиця, 22.
18.04 о 12.00: «Історія, збережена для нащадків».Екскурс до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць. Філія № 12
(Фонтанська дорога, 116)
18.04 о 12.00: «Родина читає – Україна процвітає». Літературний калейдоскоп. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
19.04 о 13.00: «Молодь за чисте довкілля». Тематична зустріч. До Дня довкілля. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
19.04 о 10.30: «Феномени культури Китаю та Японії: подібності та відмінності». Культурологічне дослідження. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
19.04 о 14.00: «Як зберегти матінку-Землю?». Година запитань та відповідей. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
19.04 о 14.00: «Українсько-китайський словник». Бібліотечний урок. До Дня китайської мови.
«Учитель-майстер віртуозно грає». Вечір китайської музики. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
20.04 о 16.00: «Довкілля б`є на сполох». Еко-година. День довкілля. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
20.04 об 11.00: «Екологічне виховання — запорука збереження планети». Урок екологічної культури. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
20.04 о 15.00: «Сторінками книг». Літературний аукціон. Філія № 44 (Ю. Фесенка, 7)
21.04 о 13.00: «Книга збирає друзів» до Міжнародного Дня книги. Літературний фуршет. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
21.04 об 11.00: «Зачаровані книгою». Конкурс малюнків на асфальті книжково-бібліотечної тематики до Всесвітнього дня книги. Філія № 42 (вул. Генерала Петрова, 59а)
22.04 об 11.00: «Стежина в світ природи». Екологічна гра-квест. Філія №6 (Степова, 66)
22.04 о 12.00: «Чиста планета». Екологічний барометр. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)

Архивы