Просмотров:115

До 90-річчя від дня народження видатної оперної співачки Галини Поліванової у бібліотеці-філії №12 відбулася виставка-портрет «Легенда Одеси».

Про життя і творчість Галини Анатоліївни розповіла концертмейстер Одеської філармонії, постійна читачка бібліотеки Світлана Тимофєєва:

— Знаю Галину Анатоліївну майже 70 років – й не перестаю захоплюватися її талантом, працездатністю та людяністю. Очоливши кафедру сольного співу Одеської національної музичної академії у 1976 році, вона зуміла зберегти і розвинути традиції одеської вокальної школи, виправдавши сподівання Ольги Миколаївни Благовидової, яка побачила в ній обдарованого музиканта та запросила працювати у консерваторії.

Проте життя легендарної оперної співачки могло скластися інакше. Адже спочатку вона вступила до Суднобудівного інституту у Миколаєві, а вже там відзначили її талант та неймовірний голос. Це визнання спонукало її змінити свою долю і вступити до Одеської консерваторії. Дебютною для Поліванової стала партія Чіо-Чіо-сан в опері Дж. Пуччіні «Мадам Батерфляй». Її вокальна школа дозволяла виконувати партії ліричного і драматичного репертуару з однаковою легкістю і красою. Загалом у репертуарі Г. А. Поліванової майже сорок партій, вона виступала на оперних сценах Києва, Москви, Мінська, Воронежа, Риги, Кишинева, Казані, Санкт-Петербурга, неодноразово гастролювала в Албанії, Афганістані, Індії, Болгарії, Польщі, Німеччині, Іспанії, Норвегії, Швейцарії, Франції, Фінляндії. Голос її випромінював сяйво і красу душі, артистизм вводив слухачів, а пізніше — й учнів, у світ високих переживань. До учнів вона вимоглива, проте завжди опікується долею кожного студента.

Серед вихованців Галини Поліванової — народні артисти України Тетяна Анісімова та Людмила Довгань (професор); заслужені артисти України, Росії, Молдови, Білорусі: Тетяна Спаська, Лариса Зуєнко, Наталя Шевченко, Станіслав Ковалевський, Валентина Калестру, Валерій Калиниченко, Людмила Плотнікова, лауреат Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів (перша премія і приз за краще виконання романсу С. Прокоф’єва) Олена Волошина (драматичне сопрано), Тамара Глаголєва.

Галина Поліванова організувала понад 300 благодійних концертів. У 2009 році до ювілею народної артистки УРСР, академіка, професора вийшла книга «Галина Поліванова: «Гранд-інтерв’ю» (біографія і традиції одеської вокальної школи)», авторами якої стали кандидат мистецтвознавства Ганна Джулай та заслужений учитель України, почесний професор Геннадій Самусев.

Сьогодні Галина Анатоліївна продовжує працювати, передаючи свій безцінний досвід молодим виконавцям.

Читачі, які завітали на відкриття виставки, відзначили, що їм було дуже цікаво дізнатися чимало нового про життя і творчість цієї видатної людини.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

24.07 о 13.00: «Свято души моєї» Творчість наших читачів. Бенефіс авторів. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
24.07 о 15.30: «Сторінки минулого твого, Україно!». Відеоподорож. До Дня рівноапостольного князя Володимира Великого – хрестителя Київської Русі. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
24.07 о 13.00: «Сучасна молодь обирає книгу!». Книжковий дрес-код. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
24.07 о 12.00: Утьосовськi читання. За участю Олександра Галяса. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.07 об 12.00: «Одеса Маразлі». Бібліоекскурсія. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.07 о 10.00: «Улюблені твори - дітям». Авторитет імені. До 170–річчя Олени Пчілки. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
26.07 о 14.00: «Традиції українського флоту». Морське засідання. До Дня флоту України. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
28.07 о 14.00: «Свято Хрещення». Православна бесіда. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
28.07 о 16.00: «З глибини віків». Сторінки історії і літератури. День хрещення Київської Русі. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
28.07 об 11.00: Урок духовності. «День рівноапостольного князя Великого — хрестителя Київської Русі». Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
30.07 об 11.00: Книга-ювіляр 2019. До 300-річчя з дня опублікування роману Дефо Д. «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо». Філія №32 (Академічна, 5а)
31.07 о 15.00: «Фільм! Фільм! Фільм!». Перегляд комедії (До 105-річчя французького кіноактора Луї де Фюнеса). Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

Архіви