Просмотров:294

grushevskiy-625 січня бібліотека-філія №2 ім. К.Г.Паустовського провела історичний репортаж «Великий син України – Михайло Грушевський». На заході були присутні курсанти Інституту військово-морських сил Одеської національної морської академії.

Завідуюча бібліотекою Каріна Апарінова презентувала історичну виставку, яка розкриває любов Михайла Грушевського до України. Цією любов’ю були освячені всі його малі і великі справи. Бібліотекар підкреслила, що саме  Михайло Грушевський разом з Тарасом Шевченко і Іваном Франко били в сполох за національне відродження, щоб українці жили власним життям. На протязі репортажу лунали пісні дитячого гурту Молодіжної паланки Чорноморського козацтва. Лауреат міжнародних конкурсів «Україна єднає світ» і «Польська нота» Аліна Марчук і Руслана Антоняк в пам’ять великого сина України заспівали пісні «Україна рідний край», «Мова єднання», «Вишиванка» та інші.

Викладач історії і права ТПА ОНАХТ Альона  Новосьолова підготувала доклад о науковій  та політичній діяльності Михайла Грушевського. Вона розповіла, як протягом десятиліть геніального вченого і відомого політичного діяча неодмінно зображували буржуазним націоналістом, в той час як він був насправді одним із вождів української революції. Він залишився вірним сином до своєї раптової смерті.

Доклад Альони Анатоліївни і слайд- шоу фотографій нагадав молодому поколінню, хто ж він такий – Михайло Грушевський? Яким він бачив себе сам, яким маємо сприяти його ми? Було багато запитань до молоді, а у курсантів до викладача. Саме приклад Михайла Грушевського, його самопожертва і непримиренна позиція будили свідомість народу, кликали його до боротьби за державність. Геній Михайло Грушевський невтомний дослідник історії та культури українського народу, поборник його соборності, злуки розшматованих імперіалістичними силами українських земель.

Історичний урок «Осмислюючи уроки української революції» провів на заході історик, професор кафедри історії України ОНУ ім.Мечнікова Тарас Гончарук. Він розповів о революції 1917-1921 років, як вона тісно пов’язана з історією українського народу, як вона випливає із закономірностей багатовікового розвитку українства, поєднавши національно-визвольний і державницький аспекти. Тарас Григорович згадав трагічні наслідки революції, зумовлені спробами тогочасних лідерів нації розірвати пов’язані між собою складові цілісного революційного процесу. Він привів серію тактичних прорахунків, провали планів на початках революційного руху.

На завершенні історичного уроку бібліотека показала документальний фільм о генії, який належав до революційного крила української інтелігенції – Михайла Грушевськом. У цей день до бібліотеки завітали члени колективу бібліотеки Грушевського. На завершенні завідуюча бібліотекою ім.Паустовського Каріна Апарінова прочитала слова Івана Франка: «Колосальна праця , яку рік за роком викладає професор Грушевський перед українською публікою, варта того, щоб прийняти її з належною увагою, тим більше, що вона на таких міцних і широких основах, яким не страшна ніяка критика».

Выставка «Одесса глазами детей»

С 14 по 28 июля в библиотеке №33 будет проходить выставка работ юных художников «Одесса глазами детей».

Приглашаем всех желающих по адресу: Французский бульвар, 22.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

15.07 о 14.00: «Сузір’я поетів – ювілярів 2018».
(Є.Євтушенко, В.Маяковський, В.Барка). Ювілейний калейдоскоп. Філія №32 (Академічна, 5а)
17.07 о 14.00: «Чайные секреты». Виставка-інсталяція. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
17.07 об 11.00: «Якщо сміються товариші діти «Страна Вообразілія». Квест-гра. (100 років Борису Заходеру). Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
19.07 о 15.00: «Серед дітей» (Педагоги – ювіляри 2018 року). Інформаційний огляд. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
25.07 о 12.00: «Доля нащадків Маразлі». Краєзнавча зустріч. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.07 о 14.00: «ІСАКЕ УОU - Я прийду до вас з тортом». Літературний каламбур до Міжнародного Дня торта. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
25.07 о 15.30: «Оповідь про Хрещення Русі».
Кінематографічна година. Філія №30 (вул. Кримська, 58)

Архивы