Просмотров:599

grushevskiy-625 січня бібліотека-філія №2 ім. К.Г.Паустовського провела історичний репортаж «Великий син України – Михайло Грушевський». На заході були присутні курсанти Інституту військово-морських сил Одеської національної морської академії.

Завідуюча бібліотекою Каріна Апарінова презентувала історичну виставку, яка розкриває любов Михайла Грушевського до України. Цією любов’ю були освячені всі його малі і великі справи. Бібліотекар підкреслила, що саме  Михайло Грушевський разом з Тарасом Шевченко і Іваном Франко били в сполох за національне відродження, щоб українці жили власним життям. На протязі репортажу лунали пісні дитячого гурту Молодіжної паланки Чорноморського козацтва. Лауреат міжнародних конкурсів «Україна єднає світ» і «Польська нота» Аліна Марчук і Руслана Антоняк в пам’ять великого сина України заспівали пісні «Україна рідний край», «Мова єднання», «Вишиванка» та інші.

Викладач історії і права ТПА ОНАХТ Альона  Новосьолова підготувала доклад о науковій  та політичній діяльності Михайла Грушевського. Вона розповіла, як протягом десятиліть геніального вченого і відомого політичного діяча неодмінно зображували буржуазним націоналістом, в той час як він був насправді одним із вождів української революції. Він залишився вірним сином до своєї раптової смерті.

Доклад Альони Анатоліївни і слайд- шоу фотографій нагадав молодому поколінню, хто ж він такий – Михайло Грушевський? Яким він бачив себе сам, яким маємо сприяти його ми? Було багато запитань до молоді, а у курсантів до викладача. Саме приклад Михайла Грушевського, його самопожертва і непримиренна позиція будили свідомість народу, кликали його до боротьби за державність. Геній Михайло Грушевський невтомний дослідник історії та культури українського народу, поборник його соборності, злуки розшматованих імперіалістичними силами українських земель.

Історичний урок «Осмислюючи уроки української революції» провів на заході історик, професор кафедри історії України ОНУ ім.Мечнікова Тарас Гончарук. Він розповів о революції 1917-1921 років, як вона тісно пов’язана з історією українського народу, як вона випливає із закономірностей багатовікового розвитку українства, поєднавши національно-визвольний і державницький аспекти. Тарас Григорович згадав трагічні наслідки революції, зумовлені спробами тогочасних лідерів нації розірвати пов’язані між собою складові цілісного революційного процесу. Він привів серію тактичних прорахунків, провали планів на початках революційного руху.

На завершенні історичного уроку бібліотека показала документальний фільм о генії, який належав до революційного крила української інтелігенції – Михайла Грушевськом. У цей день до бібліотеки завітали члени колективу бібліотеки Грушевського. На завершенні завідуюча бібліотекою ім.Паустовського Каріна Апарінова прочитала слова Івана Франка: «Колосальна праця , яку рік за роком викладає професор Грушевський перед українською публікою, варта того, щоб прийняти її з належною увагою, тим більше, що вона на таких міцних і широких основах, яким не страшна ніяка критика».

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

28.02 о 14.00: «Загадкове Середньовіччя: епоха лицарів та легенд». Історична реконструкція. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
29.02 о 13.00: «Уславлені імена»: академік Філатов». Наукова година до 145-річчя з дня народження. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
29.02 об 11.00: «Беречь природы дар бесценный». Бібліотечний екотур до 200-річчя заснування Одеського ботанічного саду. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)

Архіви