Просмотров:336

mova-712 листопада співробітники бібліотеки №25 провели два біблiотечних урока за темою «Різновиди мови» із цикла «Тижадень української мови». На них були присутні учні восьмих і старших класів УВК №4.

Бібліотечний урок почала Кучменко Ірина зі слів: українську мову офіційно забороняли (укази Петра Першого, Валуєвський циркуляр, Емський указ), оголошували придуманою німцями, вважали діалектом російської чи польської мов, дивилися як на «хлопську». Її свідомо принижували, не допускали у сфері науки.

О своєрідном розновиді мови який дістав згірдну назву «суржик» розповіла Скапенко Тая, після чого були поставлені запитання для роздумів:

-чи є підстави говорити про спільну «давньоруську» мову східних слов’ян, з якої розвинулися українська, білоруська і російська мови?

-що є спільного та відмінного між територіальними та соціальними діалетами?

-чому саме Т. Шевченко став основоположником сучасної української мови?

-завдяки яким особливостям української мови досягається її милозвучність?

О належності української мови до східнослов’янської підгрупи слов’янсько гілки індоєвропейської сім’ї мов розповіла Кучменко Ірина, та зробила акцент на тому що окремі дослідники вважають її однією з найстарівших мов. Після чого поставила питання для роздумів:

-який вплив на українську мову мають інші мови?

-чи є такий вплив взагалі?

-чи потрібно позбавлятися іншомовних впливів?

-як ви ставитесь до однобічної взаємодії мов?

-що таке «суржик»?

Бібурок завершила Скапенко Тая, яка розповіла про пісемність після прийняття християнства (988р.) на території Київської Русі: були відомі два типи письма: кирилиця і глаголиця. На цю тему показали всім учням слайд-шоу з коментерем.

Анонс: творча зустріч з поетесою Іриною Денисової

20 жовтня 2018 року в 12.00 читальний зал бібліотеки ім. І.Франка запрошує на творчу зустріч з поетесою Іриною Денисової і презентацію її нової книги «На тлі сталевих кораблів».

Наша адреса: Книжковий пров., 2а

Анонс: літературна вітальня з Анжелою Бантовскою

24 жовтня о 12:00 в бібліотеці-філії № 30 відбудеться літературна вітальня. У вас з’явиться чудова нагода познайомитися з одеською письменницею Анжелою Бантовскою і її творчістю.

Чекаємо вас за адресою: вул. Кримська, 58.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

19.10 об 11.00: «Чи заслуговують вони на Нобелівську премію?» (185 років від Дня народження А.Нобеля). Диспут. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
21.10 о 14.00: «Альфред Нобель и нобелевские лауреаты-одесситы». Iнформаційна довідка. Філія №32 (Академічна, 5а)

Архивы