Просмотров:102

3 серпня в бібліотеці № 30 відкрилась виставка-хобі «Світ іграшки одеських умільців». Виставку з цікавістю і задоволенням відвідали  читачі і гості бібліотеки.

Читачка бібліотеки Анжела Лугіна порадувала відвідувачів виставки своєю творчістю амігурумі.  Анжела рукоділлям займається з дитинства. У неї багато робіт, зв’язаних спицями і гачком – це, в основному, предмети жіночого гардеробу – спідниці, сукні, кофти, костюми та інше. Але амігурумі вона захопилась нещодавно і дуже полюбила цей вид мистецтва.

Аміґурумі з японської перекладають дослівно як «в’язана м’яка іграшка». Це японське мистецтво в’язання на спицях або гачком маленьких іграшкових звіряток або людиноподібних істот, головних уборів, тістечок, овочів і фруктів, мініатюрних кошичків і героїв аніме. Японці особливо люблять різні «їстівні» амігурумі – маленькі торти, суші, цукерки та інші в’язані «страви». Цьому мистецтву вже сотні років, але відомим і популярним воно стало лише протягом останніх 10-15 років. Амігурумі стало досить популярним і в Україні.

В’язані іграшки Анжели Лугіної виконані гачком. Вона розповіла присутнім багато цікавої інформації про цей дивовижний вид мистецтва. Наприклад, читачі і гості бібліотеки дізнались, що для японців амігурумі – це не тільки вид мистецтва, а і філософія. Предки сучасних японців вірили в те, що маленькі фігурки тварин і людей захищають будинки від злих духів. Саме тому японці колись використовували амігурумі як обереги. Прийнято було обмінюватися фігурками ляльок у свята, бажаючи один одному здоров’я і всіх благ. В’язали амігурумі також спеціально для когось, вкладали у свою працю любов і кольори тієї людини, для якої іграшку готували.

А потім майстер амігурумі пояснила техніку виготовлення в’язаних іграшок. Відвідувачі виставки дізналися, що амігурумі зазвичай в’яжуться з пряжі простим способом в’язання – по спіралі і, на відміну від європейського способу в’язання, круги зазвичай не з’єднуються. В амігурумі часто виробляють декілька фрагментів, які потім їх з’єднують. Вийняток становлять деякі амігурумі, які не мають кінцівок, а мають тільки голову і тулуб, складають одне ціле. Кінцівки іноді набиваються пластмасовими шматочками, щоб надати їм живу вагу, в той час як інше тіло – волоконним наповнювачем.

По завершенні заходу Анжела Лугіна запропонувала провести майстер-клас для усіх бажаючих навчитися мистецтву амігурумі.

Читачам дуже сподобалася виставка робіт майстра. Усім було цікаво дізнатися, що амігурумі можуть бути використані для різних цілей: як дитячі іграшки, приємні сувеніри, елемент декору інтер’єру, брелок для ключів, стильна штучка, яка прикрасить і дамську сумочку, і мобільний телефон. Всі в’язані фігурки наділені людськими якостями та певними рисами характеру.

Анонс: літературна вітальня з Анжелою Бантовською

24 жовтня о 12:00 в бібліотеці-філії № 30 відбудеться літературна вітальня. У вас з’явиться чудова нагода познайомитися з одеською письменницею Анжелою Бантовською та її творчістю.

Чекаємо на вас за адресою: вул. Кримська, 58.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

23.10 о 13.00: «Добрий світ забутих книжок». Ретро-огляд. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
24.10 о 12.00: «Назавжди в пам’яті народній». Урок історії. До Дня визволення України. Філія №7
(вул. Ген. Бочарова, 14)
26.10 о 14.00: «За Україну, за її долю і честь і волю, за народ»!» Літературна панорама до Дня визволення України. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 14.15: «Море - наше багатство». Час екології. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 12.00: Ехо пам’яті нашої». Урок-реквієм. Філія №6 (Степова, 66)
26.10 о 13.00: «Розкажу про тебе, Україно". Історична година. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
27.10 о 16.00: «Фантастичний детектив». Гурман-вечір. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
28.10 о 16.00: «Під червоними вітрилами». Літературне досьє (Творчість О. Гріна). Філія №33 (Французький бульвар, 22)
29.10 об 11.00: «Самое синее в мире…» (Міжнародний день Чорного моря). Екологічна подорож. Філія №32 (Академічна, 5а)

Архивы