Просмотров:184

3 серпня в бібліотеці № 30 відкрилась виставка-хобі «Світ іграшки одеських умільців». Виставку з цікавістю і задоволенням відвідали  читачі і гості бібліотеки.

Читачка бібліотеки Анжела Лугіна порадувала відвідувачів виставки своєю творчістю амігурумі.  Анжела рукоділлям займається з дитинства. У неї багато робіт, зв’язаних спицями і гачком – це, в основному, предмети жіночого гардеробу – спідниці, сукні, кофти, костюми та інше. Але амігурумі вона захопилась нещодавно і дуже полюбила цей вид мистецтва.

Аміґурумі з японської перекладають дослівно як «в’язана м’яка іграшка». Це японське мистецтво в’язання на спицях або гачком маленьких іграшкових звіряток або людиноподібних істот, головних уборів, тістечок, овочів і фруктів, мініатюрних кошичків і героїв аніме. Японці особливо люблять різні «їстівні» амігурумі – маленькі торти, суші, цукерки та інші в’язані «страви». Цьому мистецтву вже сотні років, але відомим і популярним воно стало лише протягом останніх 10-15 років. Амігурумі стало досить популярним і в Україні.

В’язані іграшки Анжели Лугіної виконані гачком. Вона розповіла присутнім багато цікавої інформації про цей дивовижний вид мистецтва. Наприклад, читачі і гості бібліотеки дізнались, що для японців амігурумі – це не тільки вид мистецтва, а і філософія. Предки сучасних японців вірили в те, що маленькі фігурки тварин і людей захищають будинки від злих духів. Саме тому японці колись використовували амігурумі як обереги. Прийнято було обмінюватися фігурками ляльок у свята, бажаючи один одному здоров’я і всіх благ. В’язали амігурумі також спеціально для когось, вкладали у свою працю любов і кольори тієї людини, для якої іграшку готували.

А потім майстер амігурумі пояснила техніку виготовлення в’язаних іграшок. Відвідувачі виставки дізналися, що амігурумі зазвичай в’яжуться з пряжі простим способом в’язання – по спіралі і, на відміну від європейського способу в’язання, круги зазвичай не з’єднуються. В амігурумі часто виробляють декілька фрагментів, які потім їх з’єднують. Вийняток становлять деякі амігурумі, які не мають кінцівок, а мають тільки голову і тулуб, складають одне ціле. Кінцівки іноді набиваються пластмасовими шматочками, щоб надати їм живу вагу, в той час як інше тіло – волоконним наповнювачем.

По завершенні заходу Анжела Лугіна запропонувала провести майстер-клас для усіх бажаючих навчитися мистецтву амігурумі.

Читачам дуже сподобалася виставка робіт майстра. Усім було цікаво дізнатися, що амігурумі можуть бути використані для різних цілей: як дитячі іграшки, приємні сувеніри, елемент декору інтер’єру, брелок для ключів, стильна штучка, яка прикрасить і дамську сумочку, і мобільний телефон. Всі в’язані фігурки наділені людськими якостями та певними рисами характеру.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

23.01 о 13.00: «Чарівний світ зимових свят». Літературна кофейня. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
23.01 о 12.00: «Як книга до нас прийшла». Бібліотечний урок. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
23.01 о 13.00: Людина, яка мала совість (до 145-річчя С. Моема). Літературне досьє. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
24.01 о 14.00: Цикл «Они оставили след в истории Одессы». До 95-рiччя І.І. Рядченко. Голосні читання. Філія №6 (Степова, 66)
24.01 о 12.00: «Сесія - час шаленого інтересу студентів до книг». Парад книг. До Дня студента. Філія №32 (Академічна, 5а)
24.01 о 10.00: «Голокост: історія та уроки». Урок – реквієм. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
25.01 о 12.00: «І знову січень, і знову день Тетяни». Історично-розважальний захід. До дня Тетяни. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.01 о 12.00: «Народжений створити Гімн». До 180-річчя Павла Чубинського. Історичні віражі. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
26.01 о 15.00: «Історія творення книги». Бібліотечний урок-сиквел. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
26.01 о 16.00: «Камінь у поезії». Літературна зустріч клубу «Мистецтво слова». Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
27.01 о 13.00: «Скільки коштує життя людини!». Історично-літературний хроноскоп. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)
27.01 о 16.00: «Скорботна свічка пам`яті». Година пам`яті. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
28.01 о 12.00: «Голокост – шрам на серці людства». Вечір-історія. Філія №6 (Степова, 66)

Архивы