Просмотров:178

14 березня до Центральної міської бібліотеки ім. І. Франка на патріотичний  вечір-роздум «Сильніше, за зброю» прийшли курсанти Одеського державного університету внутрішніх справ. Девізом заходу стали слова з пісні: «Герої не вмирають, герої поміж нас. Вони нас захищають, коли приходить час».

Багатовікова українська історія боротьби за незалежність зіткана зі смутку та болі – мільйони життів було покладено за синьо-жовтий прапор, за золотий герб, за наше майбуття. Добровольці в Україні з’явилися не сьогодні. Першими добровольцями, які боронили кордони України були запорозькі козаки, їх традиції та любов до Батьківщини перейшли у спадок до Легіону Січових Стрільців, юнаків-героїв Крут, воїнів Другої світової війни, вояків УПА і нарешті — героїв Небесної Сотні, захисників ДАП і тих добровольчих з’єднань, які досі на передовій.

Ведуча заходу завідуюча сектором менеджменту та маркетингу Ірина Серебреннікова запропонувала аудиторії дати означення поняттям: добровольці, герої, патріоти. Чи можна поставити знак рівності між ним, що їх об’єднує, і в чому полягає їх нетотожність. Молоді люди охоче взяли участь в обговоренні і дійшли висновку, що саме патріотизм повинен стати основною, об’єднуючою ідеєю нашої країни, її національною ідеєю.

Яскравим прикладом патріотизму і героїзму став захист «українського Сталінграду» — Донецького аеропорту. Документальний фільм про українських кіборгів, уривки з книги «АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви» — масштабного книжкового проекту про оборону Донецького аеропорту, в якій зібрані унікальні матеріали, понад 1000 інтерв’ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій, стали поштовхом для самовизначення майбутніх офіцерів захисники закону і порядку, які зробили, кожний для себе, важливий висновок.

Чи байдуже йому, чи ні? За якими правилами жити? Чи потрібна нам свобода і справедливість і чи справді країна, яку ми вважаємо своєю, варта того, щоб за неї так боротися?

До заходу була підготовлена книжкова тематична виставка «Український патріотизм у просторі та часі».

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви