Просмотров:161

21 лютого в Міжнародний день рідної мови у бібліотеці № 16 відбулася зустріч «Авторитет імені» з Володимиром Рутківським. Присутні — вчителі та учні восьмого класу школи ім. Костанді.

Бібліотекар Світлана Гайдучик запропонувала виставку-біографію, з матеріалів якої можна познайомитися з відомим одеським дитячим письменником Володимиром Рутківським. Автора знають у багатьох країнах світу. Дуже впливова і авторитетна міжнародна рада з дитячої та юнацької книжки внесла його у свій список, а для письменника – це велика честь.

Найкращі його твори Володимира Рутківського — «Ганнушка», «Потерчата», «Канікули у Воронівці», казкові повісті «Бухтик із тихого затону», «Гості на мітлі», «Слуга баби — Яги». У одеському театрі юного глядача ставили його п’єсу — казку «Прибульці».

Та найбільше Володимир Григорович відомий своїми історичними творами. Повість «Сторожова застава» одержала престижну премію ім. Л. Українки. За ії мотивами зняли фільм-фентезі, який демонстрували в 27 країнах світу. А дитячий історичний роман-трилогія про козацтво — «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен» отримали у 2012 році головну державну премію ім. Тараса Шевченко.

Учні знайомилися у школі з творчістю Рутківського і навіть дивилися фільм «Сторожова застава», але головне – безпосереднє спілкування з письменником.

Розмова відбувалась як щирий і повільний діалог. Учні задавали питання, і Володимир на них відповідав. Питання були самі різні: «Як почався Ваш творчий шлях?», «Коли Ви написали свій перший вірш?», «Як Ви вчилися у школі?», «Які кумедні моменти Ви пригадуєте?», «Який Ваш улюблений письменник?», «Як ви працювали на суперфосфатному заводі?» і другі.

Свій перший вірш Володимир написав у шостому класі, коли його закрили на замок, щоб він закінчив оформлення стінної газети. Він і описав характерні риси своїх однокласників, певна річ, з гумором. На питання, який Ваш улюблений письменник, автор відповів «Я сам» і пояснив, що він повинен бути упевненим у своєму творчому пошуку.

Діти дуже сміялися, коли Володимир Григорович розказав кумедну історію, як він маленький у роки війни ходив з дідом відспівувати померлих стареньких, і якось побачили, як бабуся оживає, рухає ногами та руками. Вони так злякалися, що хотіли тікати, а потім побачили, що із простирадла виліз котик.

Розмова с чудовим письменником і чудовою людиною вразила усіх. Діти оточили Володимира Григоровича, брали автографи і щиро дякували за зустріч.

Сьогодні Володимир Рутківський працює над сценарієм до фільму про козацтво. Побажаємо йому успіхів та усього самого доброго у житті.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

20.09 о 14.30: «Партизанська слава України». Інформ-дайджест. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: «Літературна вітрина» Огляд-презентація нових надходжень. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
21.09 о 13.00: «Хай буде мир!» Урок миру. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
22.09 об 11.00: «Час минає - книги залишаються»
(До Дня глухих). Віртуальний книжковий огляд. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 10.00: «Фаворит-книга». Літературний п’ятачок. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
24.09 об 11.00: «Василь Сухомлинський з дітьми і для дітей". Авторитет імені. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)

Архивы