Просмотров:507

japan-415 березня бібліотека №2 ім. К. Паустовського провела наступний захід, який присвячений Року Японії в Україні. Для читачів бібліотеки бібліотекари провели презентацію літературної виставці «Японська класична поезія».

Японська поезія тісно пов’язана з природою. Природа для поетів, навіть у найменшому виявленні неоціненна, як і людина. Читачі познайомились з японською літературою, яка починається з усної народної творчості та міфології. Завідуюча бібліотекою-філією №2 Каріна Апарінова розповіла читачам про Відомство японської поезії, яке ще у 951 році було створено при імператорському дворі. Це відомство збирало кращі поетичні твори, а найпопулярнішим жанром була танка. З 21 століття чільне місце належить жанру хоку.

Японські вірші схожі на мистецтво живопису, їх часто пишуть з сюжетів картин. Інколи вірші надихають художників на творчість.

Виставка знайомить з видатними японськими поетами. З віршами Мацуо Басьо познайомила читачів бібліотекар Любов Шевченко. Японський поет вчив своїх учнів проникати у предмет, відкривати його сутність, і тоді народжується вірш. Потрібно вдивлятися, вслухатися, вникати, не проходити повз, намагатися побачити прекрасне. Щоб зрозуміти японську поезію, потрібно тонко сприймати природу. Природа вчить японців гармонії, вона навчає стежити за змінами у світі.

Весна прийшла

Ще тільки дев’ять днів

Полям і горам.

Мацуо Басьо

На завершенні заходу Олександр Апарінов  познайомив читачів з музичними японськими записами, в яких чудово звучать японські вірші.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви