Просмотров:307

mova-26 листопада в бібліотеці № 25 пройшов урок для учнів початковоі школи УВК№4. Його метою є формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Бібліотекарі прагнули розширювати знання учнiв про красу і багатство української мови; пробудити почуття національної гідності.

Урок почала Інна Смірнова: «Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де ви вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють ваші батьки, з подвір’я, по якому ви бігали, з села чи міста, з України, де ви народилися. А Україна – це наша Батьківщина. Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні».

Далі Тая Скопенко коментувала фото-слайди:

— символами України завжди були хліб, рушник та калина;

— діти танцюють український танець;

— кожна пора дарує свою красу: весна – ніжні білі квіти, осінь — червоні ягоди. Важко уявити сільське подвір’я, де не ріс кущ калини.

У канадців – клен, в росіян – берізка, а в нас верба і калина. Перша квіточка – наша родиночка, друга – рідна сторона: так говориться в пісні про калиновій цвіт.

Бібліотекар зазначила, що без мови немає народу і запропонувала послухати українські народні пісні. Робітники бібліотеки вийшли із запаленими свічками і по черзі прочитали «Молитву» Ольги Яворської.

Нагадуємо, що День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Литописця, послідовника творців слов’янської письменності Кирила і Мефодія.

Анонс: презентація унікального видання «Аліси в країні див»
18 грудня об 11.00 в ЦГБ iм. Франка за підтримки мера мiста відбудеться презентація унікального видання «Аліси в країні див» Льюїса Керролла з ілюстраціями Євгенії Гапчинської та доповненою реальністю.
Видання в повній мірі відображає фантастичну реальність, створену автором цього захоплюючого тексту. Герої книги оживають на її сторінках завдяки використанню технології доповненої реальності. Оживити персонажів та подивитись серію мінімультфільмів можна за допомогою спеціального додатку. Під час презентації книги ви зможете побачити цю магію у дії.
Під час презентації декілька примірників «Аліси в країні див» будуть подаровані Департаменту культри міської ради, Центральній міській бібліотеці, дітям героїв АТО та представникам інших пільгових категорій. Наша адреса: пров. Книжний, 1а
Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

17.12 о 16.00: «Книжки, що стали подією». Огляд-обговорення. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
19.12 об 11.00, 14.00: «Волшебный праздник к нам пришел ». Казка вголос. До дня Святого Миколая Чудотворця. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пр-к, 1а)
19.12 об 11.00: Через поле, через гай , йде до діток Миколай». Свято Миколая Чудотворця. Конкурси, майстер-класи, ігри та подарунки читачам. Філія №29
(Лузанівська, 67)
19.12 о 12.00: «До нас завітай, Святий Миколай!». День Святого Миколая Чудотворця. Веселий конкурс. Філія № 35 (вул. Космонавтів, 23/1)
19.12 об 11.00: «Миколая посмішка ласкава». Благодійна акція до дня пам’яті Святого Миколая. Філія № 42 (вул. Генерала Петрова, 59а)
20.12 о 14.00: «Письменники-гурмани». Гастрономічний екскурс. Літературна кофейня. філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
20.12 о 10.30: «Сокровищница багатств человеческого разума». Бібліотечно-бібліографічне заняття. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
20.12 об 11.00: «Найкращi публикацii року». Поштамт. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
24.12 о 16.00: «Рік Новий зустрінем разом». Скарбничка веселих розваг. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
24.12 о 16.00: «Готуємось до Новорічного свята» Кулінарнi «Звичаї та традиції Новорічних Свят». Українська вітальня і поради за сторінками журналів.
ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пр-к, 1а)