Просмотров:86

den-zashch-613 жовтня у біблиотеці № 30  відбулося козацьке свято «Ми – нащадки козаків».  Захід  присвячен до Дня українського козацтва, який  відзначається в Україні 14 жовтня.

Захід відвідали учні 3-В і 4-Б класів ЗОШ № 48. Гостями та учасниками свята стали також учні музичної школи №7 і солістка вокального ансамблю «Камертон».

Бібліотекарі Ольга Веселаго і  Юлія Романенко привітали усіх гостей з цим потрійним святом –  Днем українського козацтва, Днем захисника України і Днем святої Покрови Пресвятої Богородиці. Побажали всім українцям доброго здоров’я і наснаги продовжувати розбудову і утвердження незалежності Української держави. Бібліотекарі відзначили, що за добру долю і волю України колись боролися козаки. А тепер за волю нашої України борються солдати. Багато з них гине у боях, але дух свободи не вмирає. Вони будуть жити в нашій пам’яті.

Співробітники бібліотеки розповіли школярам і гостям заходу цікаві факти про життя, традиції і звичаї українського козацтва. Так, наприклад, усім присутнім цікаво було дізнатися, що стати справжнім козаком міг не кожен. На острові Хортиця кожному юнакові влаштовували серйозні випробування. Хто силою мірявся, а хто й швидкістю. Швидкий козак, то велика знахідка у боях з ворогом. Тому показували свою швидкість, розважаючись біля вогнища. Усі дізнались також, які страви любили  їсти справжні козаки. А ще козаки справді уміли веселитися! Для благородного двобою побутували  танець під назвою «козак». Козаки були ще й завзяті співуни. Співали гарно – заслухатись можна було. Вихваляли себе в піснях, розповідали про походи, подвиги, битви. Козаки дуже полюбляли музику.

Справжньою прикрасою свята стала юна читачка библіотеки, солістка вокального ансамблю «Камертон» Віроніка Ланецька. Вона виконала пісню «Наша Украіна».

Радісною і приємною подією для усіх стали також виступи юних музикантів, учнів музичної школи № 7. Вони виконали дуже красиві композиції на різноманітних музичних інструментах.

Усім присутнім була запропонована вікторина «Що ти знаєш про козаків?». Школяри і гості заходу з задоволенням відповідали на запитання вікторини про життя, побут, звичаї та подвиги козаків.

По завершенні заходу бібліотекарі відзначили, що козацтво зіграло важливу роль у становленні Одеси як великого торгового центру, порту. І на думку багатьох істориків зіграло вирішальну роль у звільненні нашого краю від Османської імперії. І тому,  свято мало бути закінченим піснею про Одесу під назвою «На Дерібасовській», яка дуже гарно прозвучала у виконанні солісткі вокального ансамблю «Камертон» Віроніки Ланецької.

Козацьке свято дуже сподобалось школярам та гостям заходу. Усі запрошені отримали заохочувальні подарунки і призи за активну участь і виступ.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

23.03 о 14.00: «Прогулянки грецькою Одесою».
Краєзнавча година. ЦМБ ім. Івана Франка
(Книжковий провулок, 1а)
23.03 о 13.00: «Поезiя- це завжди неповторнiсть". Поетична година. Філія№ 13 (вул. Геллера, 43)
24.03 о 10.30: «Туберкульоз — справжній ворог.” Урок свідомості. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
25.03 о 16.00: «Різні нації – один народ».
Ретропогляд. (німецькі колоністи на Одещині). Філія №33 (Французький бульвар, 22)
26.03 о 12.00: «У світі казки, музики та барв». Театральний глобус. Філія №6 (вул. Степова, 66)
26.03 о 13.00: «Сікстинська мадонна». Виставка однієї картини. Арт-година. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы