Просмотров:198

den-zashch-613 жовтня у біблиотеці № 30  відбулося козацьке свято «Ми – нащадки козаків».  Захід  присвячен до Дня українського козацтва, який  відзначається в Україні 14 жовтня.

Захід відвідали учні 3-В і 4-Б класів ЗОШ № 48. Гостями та учасниками свята стали також учні музичної школи №7 і солістка вокального ансамблю «Камертон».

Бібліотекарі Ольга Веселаго і  Юлія Романенко привітали усіх гостей з цим потрійним святом –  Днем українського козацтва, Днем захисника України і Днем святої Покрови Пресвятої Богородиці. Побажали всім українцям доброго здоров’я і наснаги продовжувати розбудову і утвердження незалежності Української держави. Бібліотекарі відзначили, що за добру долю і волю України колись боролися козаки. А тепер за волю нашої України борються солдати. Багато з них гине у боях, але дух свободи не вмирає. Вони будуть жити в нашій пам’яті.

Співробітники бібліотеки розповіли школярам і гостям заходу цікаві факти про життя, традиції і звичаї українського козацтва. Так, наприклад, усім присутнім цікаво було дізнатися, що стати справжнім козаком міг не кожен. На острові Хортиця кожному юнакові влаштовували серйозні випробування. Хто силою мірявся, а хто й швидкістю. Швидкий козак, то велика знахідка у боях з ворогом. Тому показували свою швидкість, розважаючись біля вогнища. Усі дізнались також, які страви любили  їсти справжні козаки. А ще козаки справді уміли веселитися! Для благородного двобою побутували  танець під назвою «козак». Козаки були ще й завзяті співуни. Співали гарно – заслухатись можна було. Вихваляли себе в піснях, розповідали про походи, подвиги, битви. Козаки дуже полюбляли музику.

Справжньою прикрасою свята стала юна читачка библіотеки, солістка вокального ансамблю «Камертон» Віроніка Ланецька. Вона виконала пісню «Наша Украіна».

Радісною і приємною подією для усіх стали також виступи юних музикантів, учнів музичної школи № 7. Вони виконали дуже красиві композиції на різноманітних музичних інструментах.

Усім присутнім була запропонована вікторина «Що ти знаєш про козаків?». Школяри і гості заходу з задоволенням відповідали на запитання вікторини про життя, побут, звичаї та подвиги козаків.

По завершенні заходу бібліотекарі відзначили, що козацтво зіграло важливу роль у становленні Одеси як великого торгового центру, порту. І на думку багатьох істориків зіграло вирішальну роль у звільненні нашого краю від Османської імперії. І тому,  свято мало бути закінченим піснею про Одесу під назвою «На Дерібасовській», яка дуже гарно прозвучала у виконанні солісткі вокального ансамблю «Камертон» Віроніки Ланецької.

Козацьке свято дуже сподобалось школярам та гостям заходу. Усі запрошені отримали заохочувальні подарунки і призи за активну участь і виступ.

Анонс: творча зустріч з поетесою Іриною Денисової

20 жовтня 2018 року в 12.00 читальний зал бібліотеки ім. І.Франка запрошує на творчу зустріч з поетесою Іриною Денисової і презентацію її нової книги «На тлі сталевих кораблів».

Наша адреса: Книжковий пров., 2а

Анонс: літературна вітальня з Анжелою Бантовською

24 жовтня о 12:00 в бібліотеці-філії № 30 відбудеться літературна вітальня. У вас з’явиться чудова нагода познайомитися з одеською письменницею Анжелою Бантовською та її творчістю.

Чекаємо на вас за адресою: вул. Кримська, 58.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

19.10 об 11.00: «Чи заслуговують вони на Нобелівську премію?» (185 років від Дня народження А.Нобеля). Диспут. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
21.10 о 14.00: «Альфред Нобель и нобелевские лауреаты-одесситы». Iнформаційна довідка. Філія №32 (Академічна, 5а)
23.10 о 13.00: «Добрий світ забутих книжок». Ретро-огляд. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
24.10 о 12.00: «Назавжди в пам’яті народній». Урок історії. До Дня визволення України. Філія №7
(вул. Ген. Бочарова, 14)
26.10 о 14.00: «За Україну, за її долю і честь і волю, за народ»!» Літературна панорама до Дня визволення України. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 14.15: «Море - наше багатство». Час екології. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 12.00: Ехо пам’яті нашої». Урок-реквієм. Філія №6 (Степова, 66)
26.10 о 13.00: «Розкажу про тебе, Україно". Історична година. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
27.10 о 16.00: «Фантастичний детектив». Гурман-вечір. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
28.10 о 16.00: «Під червоними вітрилами». Літературне досьє (Творчість О. Гріна). Філія №33 (Французький бульвар, 22)
29.10 об 11.00: «Самое синее в мире…» (Міжнародний день Чорного моря). Екологічна подорож. Філія №32 (Академічна, 5а)

Архивы