Просмотров:235

8 листопада у бібліотеці № 42 з нагоди Дня української писемності та мови пройшов день рідної мови «Звернись до мене калиновою – я відповім на солов’їній». Захід сприяв поширенню знань користувачів про рідну мову, виховував любов і повагу до неї.

Відділ абонементу було прикрашено висловами класиків українського слова: Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олеся Гончара, Володимира Сосюри, Василя Сухомлинського, Ліни Костенко. В рамках заходу було оформлено книжкову виставку «Без мови немає країни», яка презентувала художні твори сучасних українських письменників.

Завідувачка філією Світлана Лазаренко розповіла відвідувачам про історію розвитку української мови, згадала скорботні дати на тернистому шляху її становлення, розкрила її роль серед східнослов’янських мов.
Всім представилась добра нагода відчути красу рідної української мови – бібліотекар Юлія Печерянська виразно декламувала вірші українських поетів.

Читачі залюбки приймали участь у конкурсно-мовній вікторині. Вони розгадували загадки про рідне слово, пригадували прислів’я і приказки, встановлювали авторство висловів про рідне слово видатних людей, змагались у декламуванні скоромовок, підбирали епітети до слова «мова». А мова наша красива і барвиста, щира і правдива, багата і розкішна, мелодійна і милозвучна, запашна і веселкова, ніжна і пестлива, витончена і солодкоспівуча.

Приємно, що читачам захід сподобався. Вони довели, що добре знають, вивчають, люблять і шанують свою співучу і дзвінку мову.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

22.05 о 14.00: «Бальзак і час». Літературна зустріч. До Дня Європи у рамках року Французької мови. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
22.05 об 11.00: «Ми всі сусіди по планеті». Екологічний урок. Міжнародний день біорізноманіття. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
23.05 о 14.00: «Вишиванка – національна святиня». Українська вітальня. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
23.05 о 13.00: «Одеса. Море. Кіно». До 100-річчя Одеської кіностудії. Краєзнавча година. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
23.05 об 11.00: «Фабрика мрій» Віртуальна подорож. До 100-річчя Одеської кіностудії. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
23.05 об 11.00: «100 років Одеській кіностудії». Виставка-екскурсія. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
26.05 о 12.00: «Найбільшою містерією є слово». Етнографічна мандрівка. До Дня слов`янської писемності та культури. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)

Архивы