Просмотров:339

8 листопада у бібліотеці № 42 з нагоди Дня української писемності та мови пройшов день рідної мови «Звернись до мене калиновою – я відповім на солов’їній». Захід сприяв поширенню знань користувачів про рідну мову, виховував любов і повагу до неї.

Відділ абонементу було прикрашено висловами класиків українського слова: Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олеся Гончара, Володимира Сосюри, Василя Сухомлинського, Ліни Костенко. В рамках заходу було оформлено книжкову виставку «Без мови немає країни», яка презентувала художні твори сучасних українських письменників.

Завідувачка філією Світлана Лазаренко розповіла відвідувачам про історію розвитку української мови, згадала скорботні дати на тернистому шляху її становлення, розкрила її роль серед східнослов’янських мов.
Всім представилась добра нагода відчути красу рідної української мови – бібліотекар Юлія Печерянська виразно декламувала вірші українських поетів.

Читачі залюбки приймали участь у конкурсно-мовній вікторині. Вони розгадували загадки про рідне слово, пригадували прислів’я і приказки, встановлювали авторство висловів про рідне слово видатних людей, змагались у декламуванні скоромовок, підбирали епітети до слова «мова». А мова наша красива і барвиста, щира і правдива, багата і розкішна, мелодійна і милозвучна, запашна і веселкова, ніжна і пестлива, витончена і солодкоспівуча.

Приємно, що читачам захід сподобався. Вони довели, що добре знають, вивчають, люблять і шанують свою співучу і дзвінку мову.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви