Просмотров:31

8 листопада у бібліотеці № 42 з нагоди Дня української писемності та мови пройшов день рідної мови «Звернись до мене калиновою – я відповім на солов’їній». Захід сприяв поширенню знань користувачів про рідну мову, виховував любов і повагу до неї.

Відділ абонементу було прикрашено висловами класиків українського слова: Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олеся Гончара, Володимира Сосюри, Василя Сухомлинського, Ліни Костенко. В рамках заходу було оформлено книжкову виставку «Без мови немає країни», яка презентувала художні твори сучасних українських письменників.

Завідувачка філією Світлана Лазаренко розповіла відвідувачам про історію розвитку української мови, згадала скорботні дати на тернистому шляху її становлення, розкрила її роль серед східнослов’янських мов.
Всім представилась добра нагода відчути красу рідної української мови – бібліотекар Юлія Печерянська виразно декламувала вірші українських поетів.

Читачі залюбки приймали участь у конкурсно-мовній вікторині. Вони розгадували загадки про рідне слово, пригадували прислів’я і приказки, встановлювали авторство висловів про рідне слово видатних людей, змагались у декламуванні скоромовок, підбирали епітети до слова «мова». А мова наша красива і барвиста, щира і правдива, багата і розкішна, мелодійна і милозвучна, запашна і веселкова, ніжна і пестлива, витончена і солодкоспівуча.

Приємно, що читачам захід сподобався. Вони довели, що добре знають, вивчають, люблять і шанують свою співучу і дзвінку мову.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

16.11 о 13.00: «Ми різні, але ми - рівні». Iнтерактивна лекція до Всесвітнього Дня толерантності. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
16.11 о 13.00: «Пам’ять - нескінчена книга». Огляд-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
16.11 о 14.00: «Людина починається з добра» (16 листопада – День толерантності). Година-міркування. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.11 о 10.00: «Пізнай себе». Міжнародний день толерантності. Психологічний тренінг. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
16.11 о 12.00: «Всі ми різні, але рівнi». Година спілкування (До Дня толерантності). Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
18.11 о 16.00: «100 запитань за Одесу» (65 років з дня народження краєзнавця Олега Губаря). Вікторина. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы