Просмотров:208

17 березня у бібліотеці №7 ім. І.П. Гайдаєнко на дорослому абонементі була презентована виставка «Образ Івана Мазепи у всесвітній літературі». Захiд присвячений до 380-річчя від дня народження гетьмана.

Бібліотекари Інна Федосєєва і Світлана Ліхашева розповіли читачам бібліотеки про непересічну особистість Івана Мазепи, найкультурнішого із гетьманів, поетично обдарованого і із європейською освітою. Іван Мазепа приваблював майстрів художнього слова світової літератури своїм справжнім патріотизмом, бажанням волі та щастя своєму народові, національним колоритом.

На виставці представлені письменники, зірки першої величини в світовій літературі, які писали про Івана Мазепу. Серед них Байрон — поема «Мазепа», Олександр Пушкін — поема «Полтава», Кондратій Рилєєв — поема «Войнаровський», Данило Мордовець — романи «Царь і гетьман», «Петр Великий. Начало славних дел».

У журналі «Всесвіт» читачі ознайомляться з трагедією чеського письменника Йозефа Вацлава Фріча «Іван Мазепа».

Також на виставці представлені твори письменників України:

  • Михайло Старицький — «Руїна»,
  • Людмила Старицька-Черняхівська — драма «Мазепа»,
  • Богдан Лепкий — романи «Батурін», «Мотря»,
  • Роман Іваничук — романи «Орда»,
  • Володимир Сосюра — поема «Мазепа»,
  • Богдан Сушинський — «Козацькі вожді України» та iншi.

Читачам цікаво було дізнатися, що образ українського гетьмана виступає в цих творах, як втілення свободи, символ безстрашності й мужності у боротьбі за національне визволення країни. І що у світовій літературі увага до постаті Івана Мазепи не втрачається і через три століття.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви