Просмотров:302

17 березня у бібліотеці №7 ім. І.П. Гайдаєнко на дорослому абонементі була презентована виставка «Образ Івана Мазепи у всесвітній літературі». Захiд присвячений до 380-річчя від дня народження гетьмана.

Бібліотекари Інна Федосєєва і Світлана Ліхашева розповіли читачам бібліотеки про непересічну особистість Івана Мазепи, найкультурнішого із гетьманів, поетично обдарованого і із європейською освітою. Іван Мазепа приваблював майстрів художнього слова світової літератури своїм справжнім патріотизмом, бажанням волі та щастя своєму народові, національним колоритом.

На виставці представлені письменники, зірки першої величини в світовій літературі, які писали про Івана Мазепу. Серед них Байрон – поема «Мазепа», Олександр Пушкін – поема «Полтава», Кондратій Рилєєв – поема «Войнаровський», Данило Мордовець – романи «Царь і гетьман», «Петр Великий. Начало славних дел».

У журналі «Всесвіт» читачі ознайомляться з трагедією чеського письменника Йозефа Вацлава Фріча «Іван Мазепа».

Також на виставці представлені твори письменників України:

  • Михайло Старицький – «Руїна»,
  • Людмила Старицька-Черняхівська – драма «Мазепа»,
  • Богдан Лепкий – романи «Батурін», «Мотря»,
  • Роман Іваничук – романи «Орда»,
  • Володимир Сосюра – поема «Мазепа»,
  • Богдан Сушинський – «Козацькі вожді України» та iншi.

Читачам цікаво було дізнатися, що образ українського гетьмана виступає в цих творах, як втілення свободи, символ безстрашності й мужності у боротьбі за національне визволення країни. І що у світовій літературі увага до постаті Івана Мазепи не втрачається і через три століття.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

17.01 о 15.00: «Хай Різдво іде. Злагоду в дім несе». Різдвяні посиденьки, година доброго настрою. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
17.01 о 12.00: «Майстер «тваринного» портрета». Гучні читання. (До дня народження Д. Даррелла). Філія № 3 (вул. Городська, 40а)
17.01 о 10.30: «Наш сучасник: автор та виконавець І.Ніколаєв». Година популярної музики. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
19.01 о 12.00: «Пригоди казкової валізи». Подорож літературним диліжансом в Країну зимових книг. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)

Архіви