Просмотров:52

12 жовтня у бібліотеці №1 ім. Е.Багрицького відбувся захід «Ми роду козацького діти, землі української цвіт», присвячений Дню Козацтва та Дню захисника України. В гості до бібліотеки завітав 5-Б клас школи №122.

За крок до дати, яка об’єднує декілька свят, а саме 14 жовтня, колектив бібліотеки показав своїм гостям презентацію «Епоха козацтва скінчилась, та зостались козацькі серця», за матеріалами суспільного діяча Оксани Строганової.

Гості  дізналися, що Козаки – це окреме і неповторне явище не тільки в українській історії, а навіть у світовій. Ніде у світі не було такого поняття, як Січ. Кандидати у козаки повинні були пройти повне навчання – вивчити військові порядки (навчитися «січового лицарства»). А це займало не менше 7 років. Про козацтво існує багато історичних згадок, в більшості з них описується містичність, яка робить козаків чимось більшим, ніж просто вояками.  А козацький човен складався з двох днищ, між якими розміщувався вантаж, аби занурити судно у воду. Так козаки непомітно підпливали до ворогів. Перед початком наступу вантаж викидався, а судно раптово піднімалось на поверхню.

Ще багато історичних фактів про козацтво дізналися школярі.

Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Й донині нащадки козаків розвивають найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті і відданості України.

Не тільки розповідь, а й додаткова наочність завжди полегшує сприймання і запам’ятовування матеріалу. Так після презентації дітки залюбки відповідали на запитання про козаків, слухали уважно один одного та доповнювали. Пояснили, як розуміють сутність лицарства та підкреслили, що всі додаткові гуртки, в які вони ходять після школи (карате, боротьба, футбол, танці, музика, малювання та інші), стимулюють і розвивають в них найкращі риси майбутніх переможців та справжніх захисників.

Учні подякували вчительці та працівникам бібліотеки за цікаву зустріч із задоволенням прийняли запрошення відвідувати бібліотеку ще раз.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

16.11 о 13.00: «Ми різні, але ми - рівні». Iнтерактивна лекція до Всесвітнього Дня толерантності. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
16.11 о 13.00: «Пам’ять - нескінчена книга». Огляд-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
16.11 о 14.00: «Людина починається з добра» (16 листопада – День толерантності). Година-міркування. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.11 о 10.00: «Пізнай себе». Міжнародний день толерантності. Психологічний тренінг. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
16.11 о 12.00: «Всі ми різні, але рівнi». Година спілкування (До Дня толерантності). Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
18.11 о 16.00: «100 запитань за Одесу» (65 років з дня народження краєзнавця Олега Губаря). Вікторина. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы