Просмотров:210

27 сiчня в  бібліотеці №1 ім. Е. Багрицького відбулася зустріч Клубу шанувальників каміння. Бібліотека ім. Е. Багрицького та ГО «Заклад культури «Музика Землі» вже п’ять років проводять багато спільних заходів в рамках проекту «Екологічна просвіта» – це і просвітницькі лекції для дорослих, пізнавальні уроки для дітей, презентації фотовиставок, виступи бардів та інше. На цьому заході були присутні колекціонери каміння, а також усі хто цікавиться та бажає осягнути красу й таємничість каміння.

Ведуча заходу та керівник громадської організації Світлана Кругловська розповіла про камінь Родохрозит та показала слайди цього мінералу.

Родохрозит — один з найулюбленіших колекційних мінералів, цінується перш за все за винятковий колір. На міжнародному ринку колекційного матеріалу деякі зразки цінуються вище золота рівної ваги.

Мінерал родохрозит вважається одним з найдавніших каменів. Історія каменю родохрозит почалася дуже давно, а точніше десь у 13 столітті.

Незважаючи на те, що камінь родохрозит має досить багату історію, що проходить через століття, ювелірним, він став порівняно недавно.

Нинішня назва – родохрозит, яке походить від грецького «Родон» – троянда і «хрозіс» – колір, камінь отримав від німецького мінеролога Фрідріха Гаусмана в 1800 році. На Сході родохрозит також був дуже популярний і отримав там назва – камінь ранкової зорі.

З родохрозиту виготовляють не лише витончені прикраси, але і прекрасні декоративні статуетки. Можна поставити одну таку в кімнаті або на робочому місці — і вас чекає успіх у справах. При цьому бажано вибирати статуетку, яка зображує ваш знак зодіаку. Але ще важливіше — дати їй ім’я, яке асоціюється у вас з чимось або кимось добрим і світлим.

Статуетку можна взяти з собою на важкий іспит, співбесіда або важливу ділову зустріч. Тримайте фігурку в кишені або сумочці і час від часу торкайтеся до неї. Тоді родохрозит допоможе вам заспокоїтися, зібратися з думками і гідно вийти з будь-якої ситуації.

Далеко не кожен мінерал має настільки потужною енергетикою, як родохрозит. Самоцвіт зачаровує, має в своєму розпорядженні до теплого спілкування і викликає у людей неусвідомлене довіру до того, хто носить цей камінь.

Кожен з присутніх представив свою колекцію мінералів, розповіли звідки вони родом і як потрапили у колекцію. Також звучали розповіді про те як вони вплинули на життя присутніх і були розказані цікаві випадки з життя, які пов’язані з камінням. Наприклад багато хто відзначив, що дітей дуже приваблюють мінерали і діють на них заспокійливо.

Завідуюча бібліотекою ім. Багрицького Ірина Гіндіна підвела підсумки цієї зустрічі, відзначила, що завжди працівники бібліотеки раді приймати у себе таких творчих, захоплених людей, закоханих в своє хобі. А також розповіла про бібліотеку, ознайомила із структурою фондів бібліотеки і запросила тих, хто ще не є читачами бібліотеки, приєднатися.

Наступна зустріч клубу любителів каменю відбудеться через місяць у бібліотеці ім. Багрицького.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

20.09 о 14.30: «Партизанська слава України». Інформ-дайджест. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: «Літературна вітрина» Огляд-презентація нових надходжень. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
21.09 о 13.00: «Хай буде мир!» Урок миру. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
22.09 об 11.00: «Час минає - книги залишаються»
(До Дня глухих). Віртуальний книжковий огляд. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 10.00: «Фаворит-книга». Літературний п’ятачок. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
24.09 об 11.00: «Василь Сухомлинський з дітьми і для дітей". Авторитет імені. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)

Архивы