Просмотров:152

27 сiчня в  бібліотеці №1 ім. Е. Багрицького відбулася зустріч Клубу шанувальників каміння. Бібліотека ім. Е. Багрицького та ГО «Заклад культури «Музика Землі» вже п’ять років проводять багато спільних заходів в рамках проекту «Екологічна просвіта» – це і просвітницькі лекції для дорослих, пізнавальні уроки для дітей, презентації фотовиставок, виступи бардів та інше. На цьому заході були присутні колекціонери каміння, а також усі хто цікавиться та бажає осягнути красу й таємничість каміння.

Ведуча заходу та керівник громадської організації Світлана Кругловська розповіла про камінь Родохрозит та показала слайди цього мінералу.

Родохрозит — один з найулюбленіших колекційних мінералів, цінується перш за все за винятковий колір. На міжнародному ринку колекційного матеріалу деякі зразки цінуються вище золота рівної ваги.

Мінерал родохрозит вважається одним з найдавніших каменів. Історія каменю родохрозит почалася дуже давно, а точніше десь у 13 столітті.

Незважаючи на те, що камінь родохрозит має досить багату історію, що проходить через століття, ювелірним, він став порівняно недавно.

Нинішня назва – родохрозит, яке походить від грецького «Родон» – троянда і «хрозіс» – колір, камінь отримав від німецького мінеролога Фрідріха Гаусмана в 1800 році. На Сході родохрозит також був дуже популярний і отримав там назва – камінь ранкової зорі.

З родохрозиту виготовляють не лише витончені прикраси, але і прекрасні декоративні статуетки. Можна поставити одну таку в кімнаті або на робочому місці — і вас чекає успіх у справах. При цьому бажано вибирати статуетку, яка зображує ваш знак зодіаку. Але ще важливіше — дати їй ім’я, яке асоціюється у вас з чимось або кимось добрим і світлим.

Статуетку можна взяти з собою на важкий іспит, співбесіда або важливу ділову зустріч. Тримайте фігурку в кишені або сумочці і час від часу торкайтеся до неї. Тоді родохрозит допоможе вам заспокоїтися, зібратися з думками і гідно вийти з будь-якої ситуації.

Далеко не кожен мінерал має настільки потужною енергетикою, як родохрозит. Самоцвіт зачаровує, має в своєму розпорядженні до теплого спілкування і викликає у людей неусвідомлене довіру до того, хто носить цей камінь.

Кожен з присутніх представив свою колекцію мінералів, розповіли звідки вони родом і як потрапили у колекцію. Також звучали розповіді про те як вони вплинули на життя присутніх і були розказані цікаві випадки з життя, які пов’язані з камінням. Наприклад багато хто відзначив, що дітей дуже приваблюють мінерали і діють на них заспокійливо.

Завідуюча бібліотекою ім. Багрицького Ірина Гіндіна підвела підсумки цієї зустрічі, відзначила, що завжди працівники бібліотеки раді приймати у себе таких творчих, захоплених людей, закоханих в своє хобі. А також розповіла про бібліотеку, ознайомила із структурою фондів бібліотеки і запросила тих, хто ще не є читачами бібліотеки, приєднатися.

Наступна зустріч клубу любителів каменю відбудеться через місяць у бібліотеці ім. Багрицького.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

17.06 о 17.00: «Нам дороги эти забывать нельзя…» Пісні военних років. Літературна вітальня. ЦМБ ім. І.Франко (Книжковий пров., 1а)
18.06 об 11.00: «Рідкісні види рослин і тварин Украйни та Одеської області». Екомандрівка. Філія №32 (вул. Академічна, 5-а)
18.06 о 10.00: «Співець війни. Правдивий та досі актуальний». День Ремарка в бібліотеці до 120 років від народження німецького письменника. Філія № 42
(вул. Генерала Петрова, 59а)
19.06 о 9.30: "Зізнавайтесь, багато серед нас «tsundoku»? Бібурок. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
20.06 о 12.00: «Пам’ятаєш, Земле, 41-й?». Iнформ-дайджест. Філія №6 (вул.Степова, 66)
21.06 о 13.00: «Перечитуючи Ремарка». Літературний огляд. Філія №6 (вул.Степова, 66)
21.06 о 13.00: « Вічна пам’ять минулих літ». Калейдоскоп історії. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)
22.06 о 12.00: «Війна у німецькій літературі»
Історична година. (До 120 річчя від дня народження Еріха Марії Ремарка і до року німецької мови в Україні). Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
22.06 об 11.30: «Читающие дети на полотнах мира». Літературна година. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
22.06 о 17.00: «Молодіжні субкультури та рухи». Вечір віртуальної подорожі. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
22.06 о 10.00: «Найсумніша дата в історії нашого народу.” Година вшанування. Філія №34 (сел.Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
22.06 об 11.00: «Марні ілюзії втраченого покоління»
(120 років від Дня народження Е-М.Ремарка). Ретроподорож. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.06 о 10.30: «Драма післявоєнного покоління у романах німецькго письменника Еріха Марії Ремарка”. Бібліографічний огляд. Філія №34 (сел.Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
24.06 об 11.00: «Антиутопія» (115 років з дня народження Джорджа Оруелла). Моє літературне відкриття. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы