Просмотров:353

22 квітня у бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького пройшов еко-диспут до Дня довкілля «Екологічні проблеми України». Були присутні члени громадської організації «Музика землі».

Завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна розповіла про історію цього дня в нашій країні, ознайомила з найбільш важливими проблемами екології України.

Історія Дня довкілля починає свій відлік з 1997 року, з проведення Всеукраїнської акції «Дерево – Життя», в рамках якої населення країни залучалося до озеленення та облаштування територій. У календарі офіційних українських свят воно з’явилося трохи пізніше – 6 серпня 1998 року, відповідно до прийнятого закону Президентом України Леонідом Кучмою.

Екологічні проблеми є одними з найбільш серйозних проблем сучасного суспільства. Найсерйозніша – забруднення ґрунтових вод. Просочуючись крізь шари відходів, дощова (тала) вода «збагачується» різними хімічними речовинами, які утворюються у процесі розкладання сміття. Неграмотний вибір місць захоронення і нехтування засобами безпеки дозволяє цій отруйній суміші досягати водоносних горизонтів.

Точно так же продовжує ставати все більш забрудненим і повітря. Особливо це стосується великих міст. Проблема ця пов’язана із збільшеною кількістю автомобілів і відсутністю достатньої кількості очисних споруд на підприємствах.

Одна з самих важливих екологічних проблем, це проблема сміття. Щороку накопичується близько 10 млн. тон сміття, близько 160 тисяч гектарів землі в Україні зайнято під смітники. Замість того, щоб приносити прибуток і без того небагатій країні, відходи отруюють землю, воду, повітря. За прогнозами як закордонних, так і вітчизняних фахівців, екологічна ситуація в Україні, без перебільшення, наближається до критичної, адже переробкою відходів у нас займаються на дуже низькому рівні.

Всі присутні прийняли активну участь у обговоренні цієї важливої теми. Вони зазначили, що поліпшити складну екологічну ситуацію допоможе розвиток міського електротранспорту, наявність розгалуженої мережі велодоріжок, розвиток пішохідних зон, використання вертикального озеленення, збереження і розширення зелених насаджень в  містах.

Відповідальність за вирішення екологічних проблем лежить на державі в першу чергу, але кожен громадянин міг би почати покращувати екологію з себе, якби менше використовував автомобіль, не смітив в недозволених для цього місцях і не забруднював водойми. Поліпшити екологію непросто, але цим потрібно займатися, щоб не стало ще гірше.

Глобальна проблема екологічного забруднення буде існувати до тих пір, поки все людство не об`єднається для її вирішення, тому що від цього залежить майбутнє наступних поколінь.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви