Просмотров:564

22 квітня у бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького пройшов еко-диспут до Дня довкілля «Екологічні проблеми України». Були присутні члени громадської організації «Музика землі».

Завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна розповіла про історію цього дня в нашій країні, ознайомила з найбільш важливими проблемами екології України.

Історія Дня довкілля починає свій відлік з 1997 року, з проведення Всеукраїнської акції «Дерево – Життя», в рамках якої населення країни залучалося до озеленення та облаштування територій. У календарі офіційних українських свят воно з’явилося трохи пізніше – 6 серпня 1998 року, відповідно до прийнятого закону Президентом України Леонідом Кучмою.

Екологічні проблеми є одними з найбільш серйозних проблем сучасного суспільства. Найсерйозніша – забруднення ґрунтових вод. Просочуючись крізь шари відходів, дощова (тала) вода “збагачується” різними хімічними речовинами, які утворюються у процесі розкладання сміття. Неграмотний вибір місць захоронення і нехтування засобами безпеки дозволяє цій отруйній суміші досягати водоносних горизонтів.

Точно так же продовжує ставати все більш забрудненим і повітря. Особливо це стосується великих міст. Проблема ця пов’язана із збільшеною кількістю автомобілів і відсутністю достатньої кількості очисних споруд на підприємствах.

Одна з самих важливих екологічних проблем, це проблема сміття. Щороку накопичується близько 10 млн. тон сміття, близько 160 тисяч гектарів землі в Україні зайнято під смітники. Замість того, щоб приносити прибуток і без того небагатій країні, відходи отруюють землю, воду, повітря. За прогнозами як закордонних, так і вітчизняних фахівців, екологічна ситуація в Україні, без перебільшення, наближається до критичної, адже переробкою відходів у нас займаються на дуже низькому рівні.

Всі присутні прийняли активну участь у обговоренні цієї важливої теми. Вони зазначили, що поліпшити складну екологічну ситуацію допоможе розвиток міського електротранспорту, наявність розгалуженої мережі велодоріжок, розвиток пішохідних зон, використання вертикального озеленення, збереження і розширення зелених насаджень в  містах.

Відповідальність за вирішення екологічних проблем лежить на державі в першу чергу, але кожен громадянин міг би почати покращувати екологію з себе, якби менше використовував автомобіль, не смітив в недозволених для цього місцях і не забруднював водойми. Поліпшити екологію непросто, але цим потрібно займатися, щоб не стало ще гірше.

Глобальна проблема екологічного забруднення буде існувати до тих пір, поки все людство не об`єднається для її вирішення, тому що від цього залежить майбутнє наступних поколінь.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко

Facebook

Instagram

YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золотая роза

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Бібліотека №30

Facebook

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №42

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

YouTube

Архіви