Просмотров:99

26 листопада в літературній вітальні бібліотеки №32 пройшов захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Учасникам заходу були учні 9-В класу школи №56 (кл. керівник Галібей Інна Володимирівна) та читачі бібліотеки.

Ведуча заходу, завідуюча бібліотекою Вікторія Семенова, ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії.

До уваги аудиторії була представлена виставка. Матеріали містили  інформацію про події 1932-1933 рр. на території України загалом і на Одещині зокрема, коли під час масового, ретельно спланованого радянським тоталітарним режимом голоду загинули мільйони мешканців сіл і міст.

Великий друг філіалу №32, громадська діячка, волонтер, співзасновниця громадської організації «УспіХ» Олена Хамама, провела для школярів перформанс до цієї трагічної дати. Щоб занурити присутніх  у самобутню атмосферу селянства 1932-1933 рр., Олена Хамама була в народному одязі.

Під музичний супровід «Реквієм» Моцарта вона продемонструвала ряд картин, які намалювала її донька, художниця Мар’ям Хамама.  Картини відображували нелегкі випробування голодом, печальну історію її бабусі, яка була очевидцем тих страшних подій. Особливо зворушливу атмосферу створювала запалена свічка.

Задля посилення повчальної дії школярам роздали хлібні пайки 125 грамів — саме стільки отримували мешканці блокадного Ленінграда під час II світової війни. Однак в українців 1932–33 року не було й того. Це був досить моторошний досвід для кожного з присутніх, організатори мали на меті навчити цінувати кожну крихту їжі, не марнувати її. Перформанс завершився молитвою за душі загиблих від голоду та репресій.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

23.03 о 13.00: «Моя улюблена поезія». Поетична година. Філія № 13 (вул. Геллера, 43)
23.03 об 11.00: «Мир поэзии дивный». Поетична година. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)

Архивы