Просмотров:62

23 травня в ЦМБ ім. І. Франка в відділі абонемента відбулось чергова Українська вітальня на тему «Вишиванка – національна святиня».

Лариса Денисенко, бібліотекар абонемента, розповіла присутнім, що вишивка – один із видів народного декоративного мистецтва, один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і дівчат.

Вишивку вживають в українському народному побуті, перед усім  на предметах одягу. Вишивки поширені на предметах домашнього вжитку, як наліжники, обруси, наволочки, рушники, тощо.

Історія вишиванки дуже гарна: і про історію вишивки, і про історію вишитих рушників, і про народні традиції, звичаї, вірування дізналися присутні на черговому засіданні вітальні, де зібралися любителі народного декоративного мистецтва учні школи №118 школи, Надія Курись (дизайнер одягу), Ненакова Марія (в’язання), Хорлой Олена (рушники), Людмила Невська (Вашковська) (рукодільниця на всі руки – це і вишивання нитками і бісером, плетіння бісером, український одяг своїми руками, та інші)

Звучали українські мелодії «Рідна мати моя», «Пісня про рушник», «Вишиванка» та інші. Лариса Денисенко представила виставку-огляд «Візерунки долі», де читачі ознайомилися з різними видами вишивання в різних  місцевостях України.

Для учнів ООШ № 118 Надія Курись читач бібліотеки, дизайнер, провела майстер-клас на тему «Современные материалы и техника выполнения вышивки».

Присутні були задоволені почутим і в відповідь розповіли свої історії, про свої сімейні традиції.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

25.06 о 14.30: «Веде життєпис Україна від давніх українських міст». Кінострічка. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
26.06 о 14.00: Славетні у віках: літературне караоке, присвячене О. Пушкіну, А. Ахматовій та І.Бабелю. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
26.06 об 11.30: «Итак, я жил тогда в Одессе».
Пушкін в Одесі. Відео-інформація. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
27.06 об 11.30: «Бандитська Одеса» у викладі
Файтельберга-Бланка В.Р. Подання автора. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
01.07 об 11.00: «Архітектурні шедеври Одеси». Віртуальна екскурсія. До Дня архітектури України. Філія №32 (Академічна, 5а)
02.07 о 12.00: «Найкращі пам’ятки Одеси». Виставка-екскурсія. Філія №30 (вул. Кримська, 58)

Архіви