Просмотров:91

23 травня в ЦМБ ім. І. Франка в відділі абонемента відбулось чергова Українська вітальня на тему «Вишиванка – національна святиня».

Лариса Денисенко, бібліотекар абонемента, розповіла присутнім, що вишивка – один із видів народного декоративного мистецтва, один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і дівчат.

Вишивку вживають в українському народному побуті, перед усім  на предметах одягу. Вишивки поширені на предметах домашнього вжитку, як наліжники, обруси, наволочки, рушники, тощо.

Історія вишиванки дуже гарна: і про історію вишивки, і про історію вишитих рушників, і про народні традиції, звичаї, вірування дізналися присутні на черговому засіданні вітальні, де зібралися любителі народного декоративного мистецтва учні школи №118 школи, Надія Курись (дизайнер одягу), Ненакова Марія (в’язання), Хорлой Олена (рушники), Людмила Невська (Вашковська) (рукодільниця на всі руки – це і вишивання нитками і бісером, плетіння бісером, український одяг своїми руками, та інші)

Звучали українські мелодії «Рідна мати моя», «Пісня про рушник», «Вишиванка» та інші. Лариса Денисенко представила виставку-огляд «Візерунки долі», де читачі ознайомилися з різними видами вишивання в різних  місцевостях України.

Для учнів ООШ № 118 Надія Курись читач бібліотеки, дизайнер, провела майстер-клас на тему «Современные материалы и техника выполнения вышивки».

Присутні були задоволені почутим і в відповідь розповіли свої історії, про свої сімейні традиції.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

16.08 о 12.00: «Мрія великих предків». Пізнавальна година. До Дня Українського Прапора і Незалежності України. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
16.08 о 12.00: «Не залишай їх на вулиці самих!». Благодійна акція. До Всесвітнього дня безпритульних тварин. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
17.08 о 16.00: «Вони потребують допомоги». Урок доброти. До Всесвітнього дня безпритульних тварин. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
18.08 о 17.00: «Прийшов Спас – пішло літо від нас». Українські вечорниці. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
18.08 о 14.00: «Замислитися про вічне» Релігійний калейдоскоп – християнські свята у серпні. Бесіда-посвята. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
20.08 о 13.00: «Читати означає існувати!». Флешбук. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
21.08 о 14.00: «Єдина! Вільна! Неподільна!». Тематичний огляд. До дня Незалежності України. Філія №6 (Степова, 66)
21.08 о 16.00: «Краса і велич символів державних». Ретропогляд. (День Державного Прапора). Філія №33 (Французький бульвар, 22)

Архіви