31 травня, у день народження Костянтина Паустовського, у бібліотеці № 2 ім. К. Г. Паустовського відбулося підбиття підсумків і нагородження переможців та дипломантів ХХ муніципального літературного конкурсу імені К. Г. Паустовського.

У 2019 році конкурсу виповнюється 20 років. До ювілею конкурсу було включено ще одну, п’яту, номінацію — «Мариністика». Одеса — морське місто. Паустовський любив море. Багато своїх оповідань та повістей він присвятив морю, людям морських професій.

Директор КУ «ЦБС для дорослих» Наталія Кликова привітала учасників, дипломантів і лауреатів муніципальної літературної премії ім. К. Г. Паустовського. Наталія Дмитрівна нагадала всім ювілейні дати філії №2 і привітала з Днем народження Костянтина Паустовського та 20-річчям заснування премії Паустовського.

Вітаючи переможців муніципальної премії ім. К. Г. Паустовського, директор департаменту культури та туризму Одеської міськради Тетяна Маркова зазначила, що Одеса і одесити цінують творчих людей. Тому  було зібрано інформацію про всіх лауреатів премії Паустовського за 20 років, і видана книга.  Тетяна Маркова розповіла, що готується пакет документів на позиціонування Одеси як літературного міста ЮНЕСКО. І конкурс ім. К. Г. Паустовського теж входить до цієї концепції.

Всього на конкурс надійшло 27 робіт. Всі видання цікаві і журі було досить складно визначити переможців.

Лауреатами премії імені К.Г. Паустовського у 2019 році стали:

-у номінації «Проза» — поет, прозаїк, есеїст Ігор Потоцький за книги «Невигадані одеські розповіді» і «Нові невигадані одеські розповіді». Ігор Йосипович Потоцький відомий і улюблений у нашому місті. Він автор понад 40 книг віршів і прози. Його вірші перекладалися на французьку, фінську, іспанську мови. Ігор Потоцький лауреат муніципальної премії «Твої імена, Одесо!», член редколегії альманахів «ОМК» і «Морія», редактор альманаху «Звукоряд», керівник літературної молодіжної студії «Потік» при Одеському об’єднанні молодіжних студій, керівник дитячої літературної студії «Голоси молодих» при Одеській міській центральній дитячій бібліотеці.

-у номінації «Поезія» цього року серед поданих на конкурс книг журі не визнало гідного претендента на премію, тому згідно з Положенням про конкурс, ця премія за рішенням членів журі була перенесена в номінацію «Краєзнавство».
Таким чином, у номінації «Краєзнавство» лауреатами стали два учасники конкурсу — Вероніка Коваль за книгу «Есфір» і Ольга Богданович за книгу «Життя архітектора Дмитренка (1858-1918)».

Вероніка Анатоліївна Коваль — кандидат філологічних наук, доцент. Працювала в одеських періодичних виданнях, зокрема «Одеському віснику, журналі« Виставки Одеси», де писала про вернісажах, про одеських художників. З-під її пера вийшли понад десять збірок оповідань і повістей, шість документальних книг. Книга «Есфір» оповідає про життя і творчість Есфірі Серпіонової (черниці Таїсії).
Ольга Віталіївна Богданович — одеська письменниця, краєзнавець, бібліограф. За освітою математик. Після 15 років роботи програмістом 13 років пропрацювала в Одеській державній науковій бібліотеці ім. М. Горького бібліографом, методистом, провідним спеціалістом відділу краєзнавства. Останні 18 років завідує відділом автоматизації бібліотечних процесів наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична академія».

-у номінації «Популяризація творчості Костянтина Паустовського» лауреатом премії став народний художник України, член ОООНСПУ Микола Миколайович Прокопенко.
Микола Прокопенко протягом багатьох років є надійним творчим партнером бібліотеки-філії № 2 ім. Паустовського ЦБС для дорослих м. Одеси. Завдяки Миколі Миколайовичу в бібліотеці створено клуб юних художників, на заняттях якого він ділиться своїм яскравим багатогранним, безцінним досвідом у сфері мистецтво-естетичної творчості. Крім того, понад 20 графічних робіт були подаровані бібліотеці-філії №2 ім. Паустовського, що, звичайно, прикрасило її, підкреслило її індивідуальність і спрямованість роботи. Традиційно в бібліотеці проводяться відкриті виставки-бієнале робіт художника. Цінителі творчості Костянтина Паустовського знаходять багато спільного у творчості письменника і знаменитого одеського художника — романтизм, людяність, любов до природи.

— у номінації «Мариністика» лауреатом премії ім. К.Г. Паустовського стала Валентина Гайдаєнко за книгу «Наперекір штормам».
Книга нарисів журналістки Валентини Іванівни Гайдаєнко присвячена пам’яті батька — відомого українського письменника-мариніста, одесита, фронтовика, громадського діяча Івана Петровича Гайдаєнка. Розмову з читачем автор веде в публіцистичній манері. Ця книга — не тільки особисті спогади дочки про письменника і його час, але й її роздуми про багатьох больових точках сучасного суспільства.

Дипломантами конкурсу у 2019 році стали: Едуард Амчиславський, Петро Башкарьов, Олександр Сороковик, Віталій Кузьмін, Ірина Ковлакова, Віолетта Слюсаренко.
Також дипломом конкурсу нагороджується філія № 2 у зв’язку з 50-річчям присвоєння бібліотеці імені Костянтина Паустовського.

Завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова прийняла естафету від Тетяни Маркової , привітала гостей і друзів бібліотеки і відкрила святковий концерт.

У святковому концерті прийняли участь: Одеська обласна філармонія, ДМШ №3 і ДМШ №13, дитячий театр «Балаганчик», письменники міста Одеси і громадські діячи.

Спілкування продовжили за святковим фуршетом.