Просмотров:213

21 лютого для учнів 6-А класу ЗОШ № 14 в бібліотеці  № 30 відбувся літературний лінгво-урок  «Рідна мова – то доля народу», присвячений до Міжнародного дня рідної мови.  На захід були запрошені шановні гості – Микола Коваль, вчитель, громадський діяч, соціальний працівник благодійного фонду Карітас греко-католицького центру; Ганна Рудик, вчитель-методист, відмінник народної освіти; Василь Півень, одеський поет.

Бібліотекарі Ольга Веселаго і Юлія Романенко привітали всіх зі святом і розповіли присутнім історію заснування Міжнародного дня рідної мови. Вони відзначили, що на сьогоднішній день людство розмовляє на семи тисячах мов. А кожні два тижні одна з них зникає.

Усім присутнім цікаво було дізнатися, що загальна кількість носіїв української мови — більше 43 млн. осіб. А також про те що, у 1934 році на конкурсі мов у Парижі українська мова була визнана поряд з французькою і перською як найкраща, найбагатша мова світу. За мелодійністю українська мова займає друге місце серед мов світу, поступаючись лише італійській.

У ході заходу бібліотекарі запропонували школярам відповісти на запитання вікторини про українську мову. Учні повинні були назвати слова-омоніми на ті слова, які мали бути названі ведучими заходу бібліотекарями. Такоже учні з задоволенням взяли участь у конкурсі, де необхідно було продовжити фрази прислів’їв і відгадати загадки.

Далі літературний лінгво-урок  проходив за участю вельмишановних гостей бібліотеки. Микола Коваль і Ганна Рудик, сімейна пара, обоє вчителі та громадські діячи, розповіли учням про красу українськой мови, в якій зберігається історія нашого народу, його душа і культура.

Потім Ганна Рудик запропонувала школярам взяти участь у вправі. Вона зачитала текст, в якому усі слова починалися на букву С. В іншій вправі треба було здогадатися, що перелік слів в тексті складається з дієслів. Далі вчителька прочитала вірш, в якому оспівується мелодійність і краса української мови, а також висловлюється жаль з приводу того, як багато запозичених слів забруднюють нашу мову.

Наступний гость, одеський поет Василь Півень, розповів дітям про себе і свою творчість. Він також прочитав декілька своїх віршів, в яких яскраво і чудово відбилася любов до рідного краю, природи, матері, до української мови.

Під час заходу пролунали музичні відеороліки «Як у нас на Україні» і «Рідна мова».

По завершенні Микола Коваль і Ганна Рудик подарували бібліотеці книги, які допоможуть глибше зануритися і краще вивчити, опанувати українську мову. Це книги авторів В.І. Островського і Г.Ф. Островської «А українською кажуть так» і Г. Островської «Про мову одеситів і не тільки».

Вельмишановні гості висловили надію, що у дитячих серцях залишиться живий вогник нашої рідної української мови, і побажали усім щастя, миру і добра.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

22.02 о 10.30: «До бібліотеки з книгою». Бібліотечно-бібліографічне заняття для учнів. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
22.02 о 12.00: Сучасний бібліотечний простір чекає на тебе. Бібліотечний урок. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.02 об 11.00: «Світлий місяць сходить далеко-далеко» І. Липа – літературна вітрина, краєзнавчий анонс (в рамках циклу «Славетні імена української культури»). Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
23.02 о 15.00: «Особистий розвиток, мотивація на успіх». Фестиваль-відкриття «Благословенне місто талановитих людей». Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
24.02 об 11.00: Ласкаво просимо до інтернет простору. «Інформація, сучасність, успіх». Блог «Бібліотекар». Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)
24.02 о 10.00: «Зимові цікавинки». Квест-гра. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
25.02 об 11.00: “Одеса ювілейна”. Презентація краєзнавчого інформаційного куточка ювілейних дат і подій. Філія № 42 (вул. Генерала Петрова, 59а)

Архивы