Просмотров:30

21 лютого для учнів 6-А класу ЗОШ № 14 в бібліотеці  № 30 відбувся літературний лінгво-урок  «Рідна мова – то доля народу», присвячений до Міжнародного дня рідної мови.  На захід були запрошені шановні гості – Микола Коваль, вчитель, громадський діяч, соціальний працівник благодійного фонду Карітас греко-католицького центру; Ганна Рудик, вчитель-методист, відмінник народної освіти; Василь Півень, одеський поет.

Бібліотекарі Ольга Веселаго і Юлія Романенко привітали всіх зі святом і розповіли присутнім історію заснування Міжнародного дня рідної мови. Вони відзначили, що на сьогоднішній день людство розмовляє на семи тисячах мов. А кожні два тижні одна з них зникає.

Усім присутнім цікаво було дізнатися, що загальна кількість носіїв української мови — більше 43 млн. осіб. А також про те що, у 1934 році на конкурсі мов у Парижі українська мова була визнана поряд з французькою і перською як найкраща, найбагатша мова світу. За мелодійністю українська мова займає друге місце серед мов світу, поступаючись лише італійській.

У ході заходу бібліотекарі запропонували школярам відповісти на запитання вікторини про українську мову. Учні повинні були назвати слова-омоніми на ті слова, які мали бути названі ведучими заходу бібліотекарями. Такоже учні з задоволенням взяли участь у конкурсі, де необхідно було продовжити фрази прислів’їв і відгадати загадки.

Далі літературний лінгво-урок  проходив за участю вельмишановних гостей бібліотеки. Микола Коваль і Ганна Рудик, сімейна пара, обоє вчителі та громадські діячи, розповіли учням про красу українськой мови, в якій зберігається історія нашого народу, його душа і культура.

Потім Ганна Рудик запропонувала школярам взяти участь у вправі. Вона зачитала текст, в якому усі слова починалися на букву С. В іншій вправі треба було здогадатися, що перелік слів в тексті складається з дієслів. Далі вчителька прочитала вірш, в якому оспівується мелодійність і краса української мови, а також висловлюється жаль з приводу того, як багато запозичених слів забруднюють нашу мову.

Наступний гость, одеський поет Василь Півень, розповів дітям про себе і свою творчість. Він також прочитав декілька своїх віршів, в яких яскраво і чудово відбилася любов до рідного краю, природи, матері, до української мови.

Під час заходу пролунали музичні відеороліки «Як у нас на Україні» і «Рідна мова».

По завершенні Микола Коваль і Ганна Рудик подарували бібліотеці книги, які допоможуть глибше зануритися і краще вивчити, опанувати українську мову. Це книги авторів В.І. Островського і Г.Ф. Островської «А українською кажуть так» і Г. Островської «Про мову одеситів і не тільки».

Вельмишановні гості висловили надію, що у дитячих серцях залишиться живий вогник нашої рідної української мови, і побажали усім щастя, миру і добра.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

23.03 о 14.00: «Прогулянки грецькою Одесою».
Краєзнавча година. ЦМБ ім. Івана Франка
(Книжковий провулок, 1а)
23.03 о 13.00: «Поезiя- це завжди неповторнiсть". Поетична година. Філія№ 13 (вул. Геллера, 43)
24.03 о 10.30: «Туберкульоз — справжній ворог.” Урок свідомості. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
25.03 о 16.00: «Різні нації – один народ».
Ретропогляд. (німецькі колоністи на Одещині). Філія №33 (Французький бульвар, 22)
26.03 о 12.00: «У світі казки, музики та барв». Театральний глобус. Філія №6 (вул. Степова, 66)
26.03 о 13.00: «Сікстинська мадонна». Виставка однієї картини. Арт-година. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы