19 січня в бібліотеці №1 ім Е. Багрицького в рамках проекту «Екологічна просвіта», пройшла зустріч колекціонерів та знавців мінералів. Тема зустрічі «Сонячне та місячне каміння» складна, але дуже цікава.

Природа дивовижна і непередбачувана. Вона створює найнеймовірніші види тварин і рослин. Але царство мінералів теж здатне піднести дослідникові сюрприз. Літосфера відкриває перед вченими все нові та нові феномени та чудеса.

Твердий зовнішній шар нашої планети утворений гірськими породами. Гірські породи складаються з мінералів. Серед них найпоширенішим є граніт. Мінерали — це природні прості та складні речовини, що перебувають здебільшого у твердому агрегатному стані. Вони і зумовлюють властивості гірських порід. До речі, вода — найпоширеніша на Землі речовина — також є мінералом.

Відомими та популярними мінералами є «сонячні каміння» та місячне каміння.

Місячний камінь – різновид калієвого польового шпату. Інша назва – адуляр, перловий шпат, перламутровий шпат, ортоклаз, риб’яче око. Місячний камінь був дуже улюблений за старих часів на Сході, в мусульманських країнах, Індії, Бірмі і Цейлоні.

Під назвою «сонячний камінь» мається на увазі не один конкретний камінь, а відразу кілька мінералів, яким притаманний іскристо-золотистий відлив. Мерехтять ці камені тому, що в їх складі є вкраплення заліза, потрапляючи на яке сонячні промені грають гарним теплим сяйвом. Сонячним камінням називають багато каміння з класу польових шпатів: ортоклаз, мікроклін, плагіоклаз, олигоклаз, авантюрин, бурштин та інші подібні самоцвіти.

Про властивості і особливості каміння цікаво дізнаватися. Навіть самостійно досліджувати виокремлюючи для себе все нову і нову цікаву та корисну інформацію. А коли навколо стільки знаючих людей, які завжди готові ділитися знаннями, допомогти, навчати, підказувати – це, взагалі, неймовірний досвід.

Також вже традиційно з рекомендаціями на місяць познайомила присутніх Анастасія Лаврентьєва (астропсихолог, художник). Всі дуже уважно прислухалися до рекомендацій фахівця, тому що в котре для себе відзначили, що вони мають підґрунтя.

Світ Каменя – це невичерпне джерело пізнання. Тем і запитань дуже багато. Мінерали, що виникли внаслідок складних хімічних і геологічних процесів, володіють надзвичайно сильним енергетичним потенціалом. Руди та кристали бувають прекрасними, зачаровуючими, корисними й цілющими, а також вони можуть бути небезпечними. Тому, по – суботах приєднуйтесь і дізнавайтесь корисну інформацію в колі гармонійних та свідомих фахівців.