hramova-212 липня в бібліотеці №1 ім. Едуарда Багрицького пройшов вечір пам’яті геолога, педагога, мецената, колекціонера мінералів, віце-президента Одеської громадської організації «Установа культури «Музика Землі» Наталії Юріївни Храмової, якої не стало 13 липня 2014 року.

Вшанувати пам’ять Наталії прийшли її друзі і колеги по «Клубу любителів каменю» і учасники організації «Музика землі», усі, в чиїх серцях залишила слід ця світла і натхненна людина.

Організація «Музика Землі» була заснована 14 вересня 2006 року зусиллями Наталії Храмової. Базою для її створення послужило співтовариство геологів і колекціонерів мінералів, людей, закоханих в життя і тих, хто вивчає структуру і зміст планети Земля. Численні експедиції в різні країни, з яких привозилися нові зразки мінералів і нові знання, послужили початком колекцій мінералів, унікальних кристалів і  скам’янілостей.

В рамках організації «Музика Землі» утворився клуб любителів Каменю. Цей клуб об’єднав колекціонерів і став популяризувати знання про камені і мінерали. Ряди колекціонерів стали поповнюватися, а організація розвиватися. Був проведений цілий ряд виставкових проектів кристалів і мінералів. Окрім цього «Музика Землі» проводила заходи з екологічного виховання школярів і молоді Одеси.

Словами привітання і співчуття відкрила захід завідуюча бібліотеки ім. Багрицького Ірина Гіндіна. Вона розповіла, що Наталія Храмова любила нашу бібліотеку, була нашим справжнім другом і сприяла проведенню спільних виставкових соціально-просвітницьких проектів.

Присутні, на чолі з організатором вечора – Світланою Кругловською згадали, як усе починалось, який неосяжний внесок у розвиток організації зробила Наталія Юріївна. Переглянули численні фотографії з її насиченого та активного життя. Один із близьких друзів Наталії, музикант Сергій Головін виконав декілька бардовських пісень і композицію горлового співу, яку дуже любила Наталія.

Своїми спогадами про Наталію Храмову поділилися письменник і журналіст Вероніка Коваль, президент ГО «Музика землі» Володимир Олейников, близькі друзі Сергей Хиль, Олена Герасімова, Олександр Колот, Любов Ганелі, Анастасія Лаврентьєва. Багато теплих і зворушливих слів було сказано на її адресу. Вона була дуже мудрою, спокійною, але водночас енергійною, у дружбі – безвідмовною, володіла здатністю розкривати в людях приховані таланти, була наділена особливим магнетизмом, притягуючи і утримуючи навколо себе людей, а улюбленій справі віддавала всю себе.

І хоча Наталії Юріївни вже немає, люди натхненні її діяльністю продовжують справу її життя. Громадська організація «Музика землі» і багато інших людей продовжують діяльність, на яку їх надихнула Наталія Храмова.