Просмотров:121

5 травня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відбулась зустріч читачів з цікавою людиною, журналістом, перекладачем, автором порталу «Артхів» Владом Масловим, який виступив з  благодійною лекцією: «Кот да Вінчі: таємниці котячих від Ренесансу до модернізму». Лекція проводилася на користь проекту «Котяче царство».

Присутні з захопленням слухали історії, які розповідали про цікаві відкриття на полотнах великих майстрів 16 – 20 ст.

Мистецтвознавці вивчають, що зашифровують майстри в своїх роботах і приходять до висновку, що це культурний феномен.

«Я буду намагатися розкрити певні коди, які містяться на картинах великих художників: Леонардо да Вінчі, Босха, Пікассо, Гогена, Рембранта і інших,- відзначає Влад Маслов. — Дуже часто на полотнах зображено не те, що ми бачимо з першого погляду. Те, що ми сприймаємо як жанрові сцени, натюрморти, має певні приховані символи. Саме ці символи я намагаюсь розкрити».

Катерина Бродська вважає, що автору вдалося розкрити таємницю « Кота да Вінчі» « Він знає, як кіт залишив нас без шедевра Леонардо, куди ідуть коти Босха і яке значення надавали маленьким тваринам Альбрехт Дюрер, Пітер Брейгель Старший, Рембрант, Гойя, Мане, Пікассо і багато інших майстрів».

Римма Березенко також в захваті від зустрічі. «Було цікаво. Мене, наприклад, вразили коти Пікассо, як втілення жаху громадянської війни, символіка на полотнах голландців і роботи Якова Гніздовського».

Хочеться також зазначити, що присутні в залі, не звичайні слухачі, а зацікавлені люди. Всі були в захваті від такої цікавої зустрічі. Зустріч для розуму і серця.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

16.11 о 13.00: «Ми різні, але ми - рівні». Iнтерактивна лекція до Всесвітнього Дня толерантності. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
16.11 о 13.00: «Пам’ять - нескінчена книга». Огляд-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
16.11 о 14.00: «Людина починається з добра» (16 листопада – День толерантності). Година-міркування. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.11 о 10.00: «Пізнай себе». Міжнародний день толерантності. Психологічний тренінг. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
16.11 о 12.00: «Всі ми різні, але рівнi». Година спілкування (До Дня толерантності). Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
18.11 о 16.00: «100 запитань за Одесу» (65 років з дня народження краєзнавця Олега Губаря). Вікторина. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы