В бібліотеці Багрицького відбулась лекція «Кот да Вінчі» | Центральная городская библиотека им.Франко
Просмотров:89

5 травня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відбулась зустріч читачів з цікавою людиною, журналістом, перекладачем, автором порталу «Артхів» Владом Масловим, який виступив з  благодійною лекцією: «Кот да Вінчі: таємниці котячих від Ренесансу до модернізму». Лекція проводилася на користь проекту «Котяче царство».

Присутні з захопленням слухали історії, які розповідали про цікаві відкриття на полотнах великих майстрів 16 – 20 ст.

Мистецтвознавці вивчають, що зашифровують майстри в своїх роботах і приходять до висновку, що це культурний феномен.

«Я буду намагатися розкрити певні коди, які містяться на картинах великих художників: Леонардо да Вінчі, Босха, Пікассо, Гогена, Рембранта і інших,- відзначає Влад Маслов. — Дуже часто на полотнах зображено не те, що ми бачимо з першого погляду. Те, що ми сприймаємо як жанрові сцени, натюрморти, має певні приховані символи. Саме ці символи я намагаюсь розкрити».

Катерина Бродська вважає, що автору вдалося розкрити таємницю « Кота да Вінчі» « Він знає, як кіт залишив нас без шедевра Леонардо, куди ідуть коти Босха і яке значення надавали маленьким тваринам Альбрехт Дюрер, Пітер Брейгель Старший, Рембрант, Гойя, Мане, Пікассо і багато інших майстрів».

Римма Березенко також в захваті від зустрічі. «Було цікаво. Мене, наприклад, вразили коти Пікассо, як втілення жаху громадянської війни, символіка на полотнах голландців і роботи Якова Гніздовського».

Хочеться також зазначити, що присутні в залі, не звичайні слухачі, а зацікавлені люди. Всі були в захваті від такої цікавої зустрічі. Зустріч для розуму і серця.

Анонс: Фестиваль талантів

23.08 в 11.00 в Центральній міській бібліотеці ім. Івана Франка пройде Фестиваль талантів. На фестивалі прозвучать українські народні пісні, пісні українських авторів, вірші, присвячені Україні і нашому рідному місту, танцювальні номери. Серед гостей фестивалю будуть: Козацький хор, під керівництвом Лариси Козловської, дипломант багатьох пісенних конкурсів Діана Рощина, відомий одеський співак Й. Жеребкер. Будуть представлені ​​виставки виробів народної творчості, українські національні страви.  На фестиваль запрошуються всі бажаючі.

Наша адреса: Книжковий пров., 1а

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

17.08 о 12.00: «Жінка, яка создала СТИЛЬ». (135 років від дня народження Коко Шанель). Бібліотечний подіум. Філія № 3 (вул. Городська, 40а)

Архивы