Просмотров:294

5 травня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відбулась зустріч читачів з цікавою людиною, журналістом, перекладачем, автором порталу «Артхів» Владом Масловим, який виступив з  благодійною лекцією: «Кот да Вінчі: таємниці котячих від Ренесансу до модернізму». Лекція проводилася на користь проекту «Котяче царство».

Присутні з захопленням слухали історії, які розповідали про цікаві відкриття на полотнах великих майстрів 16 – 20 ст.

Мистецтвознавці вивчають, що зашифровують майстри в своїх роботах і приходять до висновку, що це культурний феномен.

«Я буду намагатися розкрити певні коди, які містяться на картинах великих художників: Леонардо да Вінчі, Босха, Пікассо, Гогена, Рембранта і інших,- відзначає Влад Маслов. – Дуже часто на полотнах зображено не те, що ми бачимо з першого погляду. Те, що ми сприймаємо як жанрові сцени, натюрморти, має певні приховані символи. Саме ці символи я намагаюсь розкрити».

Катерина Бродська вважає, що автору вдалося розкрити таємницю « Кота да Вінчі» « Він знає, як кіт залишив нас без шедевра Леонардо, куди ідуть коти Босха і яке значення надавали маленьким тваринам Альбрехт Дюрер, Пітер Брейгель Старший, Рембрант, Гойя, Мане, Пікассо і багато інших майстрів».

Римма Березенко також в захваті від зустрічі. «Було цікаво. Мене, наприклад, вразили коти Пікассо, як втілення жаху громадянської війни, символіка на полотнах голландців і роботи Якова Гніздовського».

Хочеться також зазначити, що присутні в залі, не звичайні слухачі, а зацікавлені люди. Всі були в захваті від такої цікавої зустрічі. Зустріч для розуму і серця.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

20.11 о 15.00: «Відкриваємо серця для добра». День доброти. Філія №29 (Лузанівська, 67)
21.11 о 14.00: «Цікаві події в історії». Інформаційний огляд. До Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
21.11 об 11.00: «Пам`яті героїв Майдану». Година вшанування. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
21.11 о 14.00: «Екологія гідності, свобода совісті». Подорож у минуле. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
21.11 о 12.00: «Трагедія і біль 30-х». Кіноподорож в минуле. До Дня Голодомору. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
25.11 о 14.00: «Скорботна свічка пам`яті святої». Урок мужності до дня голодомору в Україні. Філія №29 (Лузанівська, 67)

Архіви