Просмотров:275

5 травня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відбулась зустріч читачів з цікавою людиною, журналістом, перекладачем, автором порталу «Артхів» Владом Масловим, який виступив з  благодійною лекцією: «Кот да Вінчі: таємниці котячих від Ренесансу до модернізму». Лекція проводилася на користь проекту «Котяче царство».

Присутні з захопленням слухали історії, які розповідали про цікаві відкриття на полотнах великих майстрів 16 – 20 ст.

Мистецтвознавці вивчають, що зашифровують майстри в своїх роботах і приходять до висновку, що це культурний феномен.

«Я буду намагатися розкрити певні коди, які містяться на картинах великих художників: Леонардо да Вінчі, Босха, Пікассо, Гогена, Рембранта і інших,- відзначає Влад Маслов. — Дуже часто на полотнах зображено не те, що ми бачимо з першого погляду. Те, що ми сприймаємо як жанрові сцени, натюрморти, має певні приховані символи. Саме ці символи я намагаюсь розкрити».

Катерина Бродська вважає, що автору вдалося розкрити таємницю « Кота да Вінчі» « Він знає, як кіт залишив нас без шедевра Леонардо, куди ідуть коти Босха і яке значення надавали маленьким тваринам Альбрехт Дюрер, Пітер Брейгель Старший, Рембрант, Гойя, Мане, Пікассо і багато інших майстрів».

Римма Березенко також в захваті від зустрічі. «Було цікаво. Мене, наприклад, вразили коти Пікассо, як втілення жаху громадянської війни, символіка на полотнах голландців і роботи Якова Гніздовського».

Хочеться також зазначити, що присутні в залі, не звичайні слухачі, а зацікавлені люди. Всі були в захваті від такої цікавої зустрічі. Зустріч для розуму і серця.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви