Просмотров:16

28 листопада в бібліотеці ім. Едуарда Багрицького відбулася зустріч благодійного циклу «Шредінгерфест», організований членами освітнього проекту «Інтелектуаріум». Організатори даної зустрічі – члени філософського клубу, заснованому при Одеському Національному Політехнічному університеті вирішили поєднати дві високі мети – розширення наукових знань про навколишній світ та благодійну допомогу тваринам.

Цей цикл було розпочато ще в травні 2017 року для допомоги домашньому притулку для тварин «Котяче царство». Його мета – не тільки підвищити рівень інтелектуальної обізнаності населення, а й  привернути увагу і фінансову підтримку до проблем утримання безпритульних тварин, які гостро потребують житла, кормів, ліків, посуди та наповнювачів.

Привітавши присутніх, завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна розповіла історію бібліотеки, зокрема про Едуарда Багрицького, на честь якого було названо наш філіал. Освітила функції та призначення бібліотек в сучасному світі.

Далі слово було надано викладачу Політехнічного університету Олександру Яковенко, який провів надзвичайно цікаву і пізнавальну лекцію під назвою «Про долю кота Шредінгера», присвячену основним принципам квантової механіки. Він розповів, як в ході розвитку науки змінювалось уявлення вчених про елементарні частини і про природу речей взагалі. Квантова механіка дає точніші й правдивіші результати у розумінні навколишнього світу, ніж класична механіка, хоч досі ще залишається багато невизначених питань.

Окрему увагу приділили Коту Шредінгера – герою відомого уявного експерименту австрійського фізика-теоретика Ервіна Шредінґера. Присутні були в захваті від того, як складні природні процеси можна пояснити простою зрозумілою мовою і ставили лектору багато запитань. А головне, ніхто не забув про благородну мету зустрічі – допомогу чотириногим друзям. Організатори розповіли присутнім, що засновниця притулку «Котяче царство» Катерина Бродська самотужки доглядає 70 котів, більшість з яких потребують лікування і спеціального догляду. Притулок існує виключно за власні кошти і за рахунок допомоги небайдужих людей, тому усіх охочих закликали долучитися до збору коштів та до надання будь-якої посильної допомоги.

Анонс: презентація унікального видання «Аліси в країні див»
18 грудня об 11.00 в ЦГБ iм. Франка за підтримки мера мiста відбудеться презентація унікального видання «Аліси в країні див» Льюїса Керролла з ілюстраціями Євгенії Гапчинської та доповненою реальністю.
Видання в повній мірі відображає фантастичну реальність, створену автором цього захоплюючого тексту. Герої книги оживають на її сторінках завдяки використанню технології доповненої реальності. Оживити персонажів та подивитись серію мінімультфільмів можна за допомогою спеціального додатку. Під час презентації книги ви зможете побачити цю магію у дії.
Під час презентації декілька примірників «Аліси в країні див» будуть подаровані Департаменту культри міської ради, Центральній міській бібліотеці, дітям героїв АТО та представникам інших пільгових категорій. Наша адреса: пров. Книжний, 1а
Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

17.12 о 16.00: «Книжки, що стали подією». Огляд-обговорення. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
19.12 об 11.00, 14.00: «Волшебный праздник к нам пришел ». Казка вголос. До дня Святого Миколая Чудотворця. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пр-к, 1а)
19.12 об 11.00: Через поле, через гай , йде до діток Миколай». Свято Миколая Чудотворця. Конкурси, майстер-класи, ігри та подарунки читачам. Філія №29
(Лузанівська, 67)
19.12 о 12.00: «До нас завітай, Святий Миколай!». День Святого Миколая Чудотворця. Веселий конкурс. Філія № 35 (вул. Космонавтів, 23/1)
19.12 об 11.00: «Миколая посмішка ласкава». Благодійна акція до дня пам’яті Святого Миколая. Філія № 42 (вул. Генерала Петрова, 59а)
20.12 о 14.00: «Письменники-гурмани». Гастрономічний екскурс. Літературна кофейня. філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
20.12 о 10.30: «Сокровищница багатств человеческого разума». Бібліотечно-бібліографічне заняття. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
20.12 об 11.00: «Найкращi публикацii року». Поштамт. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
24.12 о 16.00: «Рік Новий зустрінем разом». Скарбничка веселих розваг. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
24.12 о 16.00: «Готуємось до Новорічного свята» Кулінарнi «Звичаї та традиції Новорічних Свят». Українська вітальня і поради за сторінками журналів.
ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пр-к, 1а)