Просмотров:185

28 листопада в бібліотеці ім. Едуарда Багрицького відбулася зустріч благодійного циклу «Шредінгерфест», організований членами освітнього проекту «Інтелектуаріум». Організатори даної зустрічі – члени філософського клубу, заснованому при Одеському Національному Політехнічному університеті вирішили поєднати дві високі мети – розширення наукових знань про навколишній світ та благодійну допомогу тваринам.

Цей цикл було розпочато ще в травні 2017 року для допомоги домашньому притулку для тварин «Котяче царство». Його мета – не тільки підвищити рівень інтелектуальної обізнаності населення, а й  привернути увагу і фінансову підтримку до проблем утримання безпритульних тварин, які гостро потребують житла, кормів, ліків, посуди та наповнювачів.

Привітавши присутніх, завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна розповіла історію бібліотеки, зокрема про Едуарда Багрицького, на честь якого було названо наш філіал. Освітила функції та призначення бібліотек в сучасному світі.

Далі слово було надано викладачу Політехнічного університету Олександру Яковенко, який провів надзвичайно цікаву і пізнавальну лекцію під назвою «Про долю кота Шредінгера», присвячену основним принципам квантової механіки. Він розповів, як в ході розвитку науки змінювалось уявлення вчених про елементарні частини і про природу речей взагалі. Квантова механіка дає точніші й правдивіші результати у розумінні навколишнього світу, ніж класична механіка, хоч досі ще залишається багато невизначених питань.

Окрему увагу приділили Коту Шредінгера – герою відомого уявного експерименту австрійського фізика-теоретика Ервіна Шредінґера. Присутні були в захваті від того, як складні природні процеси можна пояснити простою зрозумілою мовою і ставили лектору багато запитань. А головне, ніхто не забув про благородну мету зустрічі – допомогу чотириногим друзям. Організатори розповіли присутнім, що засновниця притулку «Котяче царство» Катерина Бродська самотужки доглядає 70 котів, більшість з яких потребують лікування і спеціального догляду. Притулок існує виключно за власні кошти і за рахунок допомоги небайдужих людей, тому усіх охочих закликали долучитися до збору коштів та до надання будь-якої посильної допомоги.

Анонс: літературна вітальня з Анжелою Бантовською

24 жовтня о 12:00 в бібліотеці-філії № 30 відбудеться літературна вітальня. У вас з’явиться чудова нагода познайомитися з одеською письменницею Анжелою Бантовською та її творчістю.

Чекаємо на вас за адресою: вул. Кримська, 58.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

24.10 о 12.00: «Назавжди в пам’яті народній». Урок історії. До Дня визволення України. Філія №7
(вул. Ген. Бочарова, 14)
26.10 о 14.00: «За Україну, за її долю і честь і волю, за народ»!» Літературна панорама до Дня визволення України. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 14.15: «Море - наше багатство». Час екології. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 12.00: Ехо пам’яті нашої». Урок-реквієм. Філія №6 (Степова, 66)
26.10 о 13.00: «Розкажу про тебе, Україно". Історична година. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
27.10 о 16.00: «Фантастичний детектив». Гурман-вечір. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
28.10 о 16.00: «Під червоними вітрилами». Літературне досьє (Творчість О. Гріна). Філія №33 (Французький бульвар, 22)
29.10 об 11.00: «Самое синее в мире…» (Міжнародний день Чорного моря). Екологічна подорож. Філія №32 (Академічна, 5а)

Архивы