Просмотров:384

16 сiчня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відбувся майстер-клас по виготовленню Ляльки-мотанки. Він був приурочений до святкування Маланки.

Проводила майстер-клас психолог, майстер народної оберегової ляльки, Лідія Геращенко, яка розповіла, що традиції святкування прийшли до нас з  далекої давнини, коли все було тісно пов’язано з природою. Наші пращури вважали, що саме у неї потрібно просити здоров’я, силу, мудрість і достаток.  Створення Ляльки-мотанки – це теж можливість доторкнутися до нашого коріння, набратися тієї сили, яка дала життя багатьом поколінням. Повертаючись до власних коренів, які здійснювалися за прадавніх часів нашими предками, відтворюючи Ляльку-мотанку, можна поринути у цікаву подорож минулого українського народу

«Маланка» – народне дійство, яке покликане виконувати магічно-заклинальні функцію – відганяти злих духів і забезпечувати врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба налякати. Для цього одягали чудернацький одяг, розмальовували обличчя, перевертали кожухи. Коза в цьому дійстві – основна діюча особа.

Лялька-мотанка в вигляді кози і мала на меті захистити господарів та їх оселю від недобрих людей та злих духів.

Лялька-мотанка є архетипом, адже із часу виникнення й до сьогодення зберегла багато значень. Лялька- мотанка робиться шляхом намотування ниток, вплітаючи в них сухі трави, квіти, зерна. Вона схожа на свою сестру, яка робилася з глини, і в неї також додавали зерно, борошно або злаки. І до сих пір вважають що лялька, зроблена з ниток льону або коноплі, має сакральне значення.

Перед присутніми виступила завідуюча бібліотеки, Ірина Гіндіна, яка розповіла про історію бібліотеки, познайомила з книжним фондом, зацікавила читачів новинками.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

17.01 о 15.00: «Хай Різдво іде. Злагоду в дім несе». Різдвяні посиденьки, година доброго настрою. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
17.01 о 12.00: «Майстер «тваринного» портрета». Гучні читання. (До дня народження Д. Даррелла). Філія № 3 (вул. Городська, 40а)
17.01 о 10.30: «Наш сучасник: автор та виконавець І.Ніколаєв». Година популярної музики. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
19.01 о 12.00: «Пригоди казкової валізи». Подорож літературним диліжансом в Країну зимових книг. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)

Архіви