Просмотров:262

16 сiчня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відбувся майстер-клас по виготовленню Ляльки-мотанки. Він був приурочений до святкування Маланки.

Проводила майстер-клас психолог, майстер народної оберегової ляльки, Лідія Геращенко, яка розповіла, що традиції святкування прийшли до нас з  далекої давнини, коли все було тісно пов’язано з природою. Наші пращури вважали, що саме у неї потрібно просити здоров’я, силу, мудрість і достаток.  Створення Ляльки-мотанки – це теж можливість доторкнутися до нашого коріння, набратися тієї сили, яка дала життя багатьом поколінням. Повертаючись до власних коренів, які здійснювалися за прадавніх часів нашими предками, відтворюючи Ляльку-мотанку, можна поринути у цікаву подорож минулого українського народу

«Маланка» — народне дійство, яке покликане виконувати магічно-заклинальні функцію – відганяти злих духів і забезпечувати врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба налякати. Для цього одягали чудернацький одяг, розмальовували обличчя, перевертали кожухи. Коза в цьому дійстві – основна діюча особа.

Лялька-мотанка в вигляді кози і мала на меті захистити господарів та їх оселю від недобрих людей та злих духів.

Лялька-мотанка є архетипом, адже із часу виникнення й до сьогодення зберегла багато значень. Лялька- мотанка робиться шляхом намотування ниток, вплітаючи в них сухі трави, квіти, зерна. Вона схожа на свою сестру, яка робилася з глини, і в неї також додавали зерно, борошно або злаки. І до сих пір вважають що лялька, зроблена з ниток льону або коноплі, має сакральне значення.

Перед присутніми виступила завідуюча бібліотеки, Ірина Гіндіна, яка розповіла про історію бібліотеки, познайомила з книжним фондом, зацікавила читачів новинками.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви