Просмотров:245

20 лютого в Україні вшановують загиблих  Героїв Небесної Сотні. Бібліотека №41 відвідала торгівельно-економічний інститут м. Одеси та разом з колективом бібліотеки учбового закладу провела урок мужності «Вони дивляться на нас з небес».

Завiдуюча бібліотекою  інституту Тетяна Гарковенко пригадала події з грудня 2013 по лютий 2014 р. Бібліотекар Вікторія Шаповалова почала свій виступ казкою Юлії Смаль про Небесну Сотню. Це розповідь про янголів,які ніколи не покинуть своїх рідних і Батьківщину.

Потім Вікторія розповіла про жорстокі обставини, в яких опинилися звичайні люди, та пригадала прізвища і біографії Героїв. Це студент філософського факультету Прикарпатського національного університету Роман Гурик, котрий рятував поранених і загинув під кулями. Хлопцю було лише 19 років. Сергій Бондарчук ,52-річний вчитель фізики з Хмельницької області, віддав життя за майбутнє держави,залишивши родину. Так зробила Небесна Сотня. Це приклад мужності та любові до України. Так вчинили Павло Мазуренко, Сергій Нігоян, Василь Мойсей, Михайло Жизневський та інші.

Студентам був продемонстрований відеосюжет, створений бібліотекою №41. Це стисла розповідь про звичайних людей, які здійснили героїчні вчинки.

Про Небесну Сотню створені фільми. Це кінострічка Володимира Голоднюка «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила», картина Крістіана Зайделя «Небесна Сотня» та фільм Еммануеля Граффа «Саша, криля на Майдане», присвячена  театральному режисеру Олександру Храпаченку, який загинув під час подій 20 лютого.

Студенти чудово пам’ятають події лютого 2014 року, тому їм було що додати та обговорити. Захід пройшов патріотично та емоційно. Присутні вважають, що ми повинні ніколи не забувати ці прізвища, бо Небесна Сотня прагнула щастя і добробуту для всіх українців. Молодь вшанувала загиблих Героїв хвилиною мовчання та запалила свічки.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

17.01 о 15.00: «Хай Різдво іде. Злагоду в дім несе». Різдвяні посиденьки, година доброго настрою. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
17.01 о 12.00: «Майстер «тваринного» портрета». Гучні читання. (До дня народження Д. Даррелла). Філія № 3 (вул. Городська, 40а)
17.01 о 10.30: «Наш сучасник: автор та виконавець І.Ніколаєв». Година популярної музики. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
19.01 о 12.00: «Пригоди казкової валізи». Подорож літературним диліжансом в Країну зимових книг. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)

Архіви