Просмотров:27

   8 вересня  —  Міжнародний день грамотності. В цей день бібліотека № 28 запросила усіх бажаючих на свято книголюба «Я б у відмінники пішов».

Аксіому «Чим більше людина читає – тим вона більш грамотна» вирішили перевірити працівники бібліотеки. Протягом дня 12 осіб з числа тих, хто прийшов в бібліотеку, пройшли тестування, відповівши на запитання з правил вживання слів та розділових знаків. Без помилок не обійшлось, але читачі визнали велику користь від такого опитування. Це змусило згадувати правила з української мови, оцінити власну грамотність.

Бібліотекар Олена Гончарова розповіла про історію цього свята, його особливості, традиції і його важливість. Адже 800 млн людей в світі неграмотні т призначення цього свята – активізувати зусилля суспільства по розповсюдженню грамотності. Інформація про скульптурну композицію, присвячену одеському книголюбу, викликала жвавий інтерес.

Книжкова виставка, представлена бібліотекаркою Наталією Приходченко, привертала увагу читачів не тільки яскравим оформленням, але і своїм наповненням. Це книги, призначенні для вдосконалення якості грамотності: енциклопедії з різних галузей, словники, довідники, підручники; а для най молодших читачів – абетка, буквар та ін.

Проведення такого заходу змушує задуматись, що і як ми говоримо, особливо молодь, яка живе «есемесками» в  «контакте» та інших соцмережах, незабаром розучиться розмовляти. Читачі змогли порівняти, то, як вони спілкуються між собою та оточуючими, подивившись фрагмент журналу «Єралаш».

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви