Просмотров:62

10 серпня у відділі абонементу ЦМБ ім. Франка пройшла презентація виставки-інсталяції «Три серпневих Спаса». Бібліотекар Лариса Денисенко познайомила читачів з історією свят, з їх назвами – медовий, яблучний, горіховий, з особливостями святкування.  Для наших предків серпень був одним з найщедріших місяців року. Кінець літа і початок осені приносили людям особливу радість. І саме в цій час три віжливих релігійних свята придбали для людей подвійне значення.

Перший – Медовий Спас припадає на 14 серпня і його правильне найменування – Вимовляння древ Христа Господнього, день семи святих мучеників Маковеїв, або, як в народі кажуть, Маковея і називають ще першим Спасом чи Спасом на воді, це свято Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці. В цей день у церкві святять воду, квіти, освячують криниці.

Яблучний Спас – свято, яке отримало назву Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Святкують його 19 серпня і воно вважається третім після піся Різдва ті Великодня святом. В цей день у церкві святять яблука, груші, мед і обжинкові вінки. Це день пминання мертвих родичів, за народною міфологією, це третій виступ мерців на світ у весняно- літньому сезоні. Мерці з`являються на Серпневий Четвер, на Зелені Свята і на Спаса.

Горіховий спас – це третій Спас, який називають полотняним. У багатьох селах в цей день торгували тканинами і платками, а на передодні відзначали Успіння Пресвятої Богородиці. Назва «Горіховий спас» пішла від того, що в цей день починали збір горіхів, і завершували збір зернових.

Бібліотекар зачитала багато прислів`їв та приказок, віршів і легенд, представила літературу, присвячену цим святам. Читачі взяли участь у невеличкій вікторині.

Анонс: літературна вітальня з Анжелою Бантовською

24 жовтня о 12:00 в бібліотеці-філії № 30 відбудеться літературна вітальня. У вас з’явиться чудова нагода познайомитися з одеською письменницею Анжелою Бантовською та її творчістю.

Чекаємо на вас за адресою: вул. Кримська, 58.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

23.10 о 13.00: «Добрий світ забутих книжок». Ретро-огляд. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
24.10 о 12.00: «Назавжди в пам’яті народній». Урок історії. До Дня визволення України. Філія №7
(вул. Ген. Бочарова, 14)
26.10 о 14.00: «За Україну, за її долю і честь і волю, за народ»!» Літературна панорама до Дня визволення України. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 14.15: «Море - наше багатство». Час екології. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
25.10 о 12.00: Ехо пам’яті нашої». Урок-реквієм. Філія №6 (Степова, 66)
26.10 о 13.00: «Розкажу про тебе, Україно". Історична година. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
27.10 о 16.00: «Фантастичний детектив». Гурман-вечір. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
28.10 о 16.00: «Під червоними вітрилами». Літературне досьє (Творчість О. Гріна). Філія №33 (Французький бульвар, 22)
29.10 об 11.00: «Самое синее в мире…» (Міжнародний день Чорного моря). Екологічна подорож. Філія №32 (Академічна, 5а)

Архивы