Просмотров:310

10 серпня у відділі абонементу ЦМБ ім. Франка пройшла презентація виставки-інсталяції «Три серпневих Спаса». Бібліотекар Лариса Денисенко познайомила читачів з історією свят, з їх назвами – медовий, яблучний, горіховий, з особливостями святкування.  Для наших предків серпень був одним з найщедріших місяців року. Кінець літа і початок осені приносили людям особливу радість. І саме в цій час три віжливих релігійних свята придбали для людей подвійне значення.

Перший – Медовий Спас припадає на 14 серпня і його правильне найменування – Вимовляння древ Христа Господнього, день семи святих мучеників Маковеїв, або, як в народі кажуть, Маковея і називають ще першим Спасом чи Спасом на воді, це свято Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці. В цей день у церкві святять воду, квіти, освячують криниці.

Яблучний Спас – свято, яке отримало назву Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Святкують його 19 серпня і воно вважається третім після піся Різдва ті Великодня святом. В цей день у церкві святять яблука, груші, мед і обжинкові вінки. Це день пминання мертвих родичів, за народною міфологією, це третій виступ мерців на світ у весняно- літньому сезоні. Мерці з`являються на Серпневий Четвер, на Зелені Свята і на Спаса.

Горіховий спас – це третій Спас, який називають полотняним. У багатьох селах в цей день торгували тканинами і платками, а на передодні відзначали Успіння Пресвятої Богородиці. Назва «Горіховий спас» пішла від того, що в цей день починали збір горіхів, і завершували збір зернових.

Бібліотекар зачитала багато прислів`їв та приказок, віршів і легенд, представила літературу, присвячену цим святам. Читачі взяли участь у невеличкій вікторині.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

16.08 о 12.00: «Мрія великих предків». Пізнавальна година. До Дня Українського Прапора і Незалежності України. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
16.08 о 12.00: «Не залишай їх на вулиці самих!». Благодійна акція. До Всесвітнього дня безпритульних тварин. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
17.08 о 16.00: «Вони потребують допомоги». Урок доброти. До Всесвітнього дня безпритульних тварин. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
18.08 о 17.00: «Прийшов Спас – пішло літо від нас». Українські вечорниці. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
18.08 о 14.00: «Замислитися про вічне» Релігійний калейдоскоп – християнські свята у серпні. Бесіда-посвята. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
20.08 о 13.00: «Читати означає існувати!». Флешбук. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
21.08 о 14.00: «Єдина! Вільна! Неподільна!». Тематичний огляд. До дня Незалежності України. Філія №6 (Степова, 66)
21.08 о 16.00: «Краса і велич символів державних». Ретропогляд. (День Державного Прапора). Філія №33 (Французький бульвар, 22)

Архіви