Просмотров:156

На базі бібліотеки Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України пройшла літературна зустріч зі студентами та слухачами, присвячена повазі, любові до української мови та скарбів поетичного слова.


Гостя заходу – завідуюча бібліотекою №1 імені Е. Багрицького Ірина Гіндіна обговорила з присутніми основні тренди в художній літературі, а також порушила актуальні питання з цієї тематики.

Зокрема, пані Ірина представила слухачам книги видавництва «Український пріоритет», присвячені темі репресій проти українського народу в часи Радянського Союзу. Серед них — «Боривітри» та «Білий кречет» Володимира Шовкошитного і більш детально зупинилась на книзі нашого земляка Володимира Караташа «На барикадах Кенгіра». Ця книга – спомини активного учасника національно-визвольної боротьби, довголітнього політв’язня комуністичних таборів Володимира Караташа, Навіть на засланні, в умовах кадебістського терору, Володимир Караташ не примирився зі своєю долею, продовжував боротьбу і був повторно засуджений до розстрілу. Провів у камері смертників п’ять довгих місяців, з якої вісім разів його виводили на імітований розстріл, намагаючись зломити морально, — проте й це катам виявилося не під силу.

Студенти не лише уважно слухали, а й самі брали активну участь в обговоренні, доповнюючи її розповідь останніми новинками сучасної літератури.

До заходу приєднався директор інституту М. М. Іжа, який наголосив на важливості, особливо для молоді, читання, як класичної, так і сучасної літератури, оскільки це допомагає розширити кругозір, сформувати людину як цілісну особистість. Також пан Іжа зазначив, що наші випускники мають не лише орієнтуватися в управлінні публічною сферою та бізнесом, але й бути ерудованими та комунікативними, оскільки головним інструментом в роботі управлінця є спілкування та вміння відчувати людей. Продовженням зустрічі стала презентація трьох книг, автором яких є президент Національної академії державного управління при Президентові України – В. С. Куйбіда.

Організатори заходу – заступник начальника відділу комунікацій Т. О. Фольгіна та в.о. завідувача бібліотекою О. В. Кудрявцева – створили неформальну атмосферу, де кожен зміг поділитися своїми думками за філіжанкою кави, тому зустріч видалася дуже пізнавальною та цікавою для всіх присутніх, оскільки саме такі творчі вечори створюють платформу для зустрічей прогресивної та сучасної молоді.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

20.06 о 12.00: «Пам’ятаєш, Земле, 41-й?». Iнформ-дайджест. Філія №6 (вул.Степова, 66)
21.06 о 13.00: «Перечитуючи Ремарка». Літературний огляд. Філія №6 (вул.Степова, 66)
21.06 о 13.00: « Вічна пам’ять минулих літ». Калейдоскоп історії. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)
22.06 о 12.00: «Війна у німецькій літературі»
Історична година. (До 120 річчя від дня народження Еріха Марії Ремарка і до року німецької мови в Україні). Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
22.06 об 11.30: «Читающие дети на полотнах мира». Літературна година. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
22.06 о 17.00: «Молодіжні субкультури та рухи». Вечір віртуальної подорожі. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
22.06 о 10.00: «Найсумніша дата в історії нашого народу.” Година вшанування. Філія №34 (сел.Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
22.06 об 11.00: «Марні ілюзії втраченого покоління»
(120 років від Дня народження Е-М.Ремарка). Ретроподорож. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.06 о 10.30: «Драма післявоєнного покоління у романах німецькго письменника Еріха Марії Ремарка”. Бібліографічний огляд. Філія №34 (сел.Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
24.06 об 11.00: «Антиутопія» (115 років з дня народження Джорджа Оруелла). Моє літературне відкриття. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Архивы