«Бібліотека – це стиль життя»

Бібліотека Багрицького запропонувала дітям подорож до Енерголенду

Бібліотека Багрицького запропонувала дітям подорож до Енерголенду

12.06.2017

ecologija-47 червня працівники бібліотеки №1 ім. Едуарда Багрицького провели для вихованців шкільного табору середньої школи № 52 пізнавальний урок-гру «Подорож до Енерголенду».

За допомогою налядних відео-слайдів дітям розповіли, що таке енергія, які види енергії існують, звідки береться енергія в наших будинках і як дбайливо й економно її використовувати.

Всі джерела енергії поділяються на дві великі групи – відновлювані (енергія сонця, вітру і води) і невідновлювані (торф, вугілля, газ, нафта).

Головним джерелом енергії на землі є Сонце. Воно дає нам необмежену кількість енергії. Сонце випромінює величезні потоки світла і тепла, приводячи в рух вітер і воду, дає життя людям, тваринам, рослинам. Дітям показали цікавий і пізнавальний мультфільм про сонячну енергію і про ефективність сонячних батарей.

Але, на жаль, в наші дні більш активно використовується енергія невідновлюваних джерел – газ і нафта. Вчені підрахували, що для відновлення запасів нафти, якої людству вистачило б на 1 рік, необхідно 3 мільйони років, до того ж, їх виробництво і використання дуже негативно впливає на навколишнє середовище.

Учні дійшли висновку, що з ситуації, що склалася треба знайти вихід і згадали масу способів, як можна більш дбайливо і економно використовувати енергію – вимикати з розетки електроприлади, коли ними не користуєшся, йдучи з приміщення, вимикати світло, економніше витрачати воду з крана і т. ін. А ще краще – переходити на альтернативні, невичерпні джерела енергії.

Далі діти грали у «Вгадай електроприлад», показуючи жестами загадане слово, розгадували «Електрокроссворд» і уявляли себе мешканцями Енерголенда – лампочками: звичайними лампочками розжарювання, енергозберігаючими і світлодіодними. Познайомившись з кожною з них, зробили висновок, що світлодіодні лампочки споживають на 90% менше енергії, ніж звичайні лампочки, а світять набагато яскравіше.

Закріпили отримані на уроці знання захоплюючою грою.

Сподіваємося, діти запам’ятають ці нехитрі правила економії природних ресурсів і будуть використовувати їх у повсякденному житті.

Рубрика: Новини, Події   Мітки:

Для людей
з вадами зору