Переглядів:1438

ecologija-47 червня працівники бібліотеки №1 ім. Едуарда Багрицького провели для вихованців шкільного табору середньої школи № 52 пізнавальний урок-гру «Подорож до Енерголенду».

За допомогою налядних відео-слайдів дітям розповіли, що таке енергія, які види енергії існують, звідки береться енергія в наших будинках і як дбайливо й економно її використовувати.

Всі джерела енергії поділяються на дві великі групи — відновлювані (енергія сонця, вітру і води) і невідновлювані (торф, вугілля, газ, нафта).

Головним джерелом енергії на землі є Сонце. Воно дає нам необмежену кількість енергії. Сонце випромінює величезні потоки світла і тепла, приводячи в рух вітер і воду, дає життя людям, тваринам, рослинам. Дітям показали цікавий і пізнавальний мультфільм про сонячну енергію і про ефективність сонячних батарей.

Але, на жаль, в наші дні більш активно використовується енергія невідновлюваних джерел — газ і нафта. Вчені підрахували, що для відновлення запасів нафти, якої людству вистачило б на 1 рік, необхідно 3 мільйони років, до того ж, їх виробництво і використання дуже негативно впливає на навколишнє середовище.

Учні дійшли висновку, що з ситуації, що склалася треба знайти вихід і згадали масу способів, як можна більш дбайливо і економно використовувати енергію — вимикати з розетки електроприлади, коли ними не користуєшся, йдучи з приміщення, вимикати світло, економніше витрачати воду з крана і т. ін. А ще краще — переходити на альтернативні, невичерпні джерела енергії.

Далі діти грали у «Вгадай електроприлад», показуючи жестами загадане слово, розгадували «Електрокроссворд» і уявляли себе мешканцями Енерголенда — лампочками: звичайними лампочками розжарювання, енергозберігаючими і світлодіодними. Познайомившись з кожною з них, зробили висновок, що світлодіодні лампочки споживають на 90% менше енергії, ніж звичайні лампочки, а світять набагато яскравіше.

Закріпили отримані на уроці знання захоплюючою грою.

Сподіваємося, діти запам’ятають ці нехитрі правила економії природних ресурсів і будуть використовувати їх у повсякденному житті.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви