Переглядів:1632

ukrmova-109 листопада відзначається День української мови і писемності. Долучитися до цього свята вирішили і в бібліотеці №1 ім. Едуарда Багрицького.

Розкрила красу, багатство української мови та акцентувала необхідність досконалого володіння рідною мовою україніст, культуролог, член національної спілки журналістів України – Тетяна Ананченко. У своєму вступному слові завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна відмітила, що Тетяна Ананченко – ведуча авторських програм на Одеському радіо та телебаченні, автор численних публікацій, лауреат міжнародного конкурсу ім. Костянтина Паустовського та лауреат загальнонаціонального конкурсу “Українська мова – мова єднання». Її виступ був призначений для студентів Одеського автомобільно-дорожнього коледжу.

Вона розповіла присутнім, що день української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

Мовне питання в України сьогодні є важливою складовою широкої проблеми – української ідентичності й української державності. Протягом багатьох століть українська мова притиснялась і навіть заборонялась. Підтвердженням цьому є Валуєвський циркуляр 1863 року – таємне розпорядження міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Валуєва до територіальних цензурних комітетів, в якому наказувалося призупинити видання значної частини книг, написаних «малоросійською», тобто українською мовою. Згідно з указом, заборонялась публікація релігійних, навчальних і освітніх книг, однак дозволялась публікація художньої літератури; та Емський указ – розпорядження російського імператора Олександра II від 1876 р., підписане в Бад-Емсі і спрямоване на витіснення української мови з культурної сфери і обмеження її побутовим вжитком. В часи Радянського союзу українську мову намагались максимально наблизити до російської.

Тетяна розповіла студентом про свій досвід викладання української мови для студентів-іноземців. Вони в захваті від українських пісень та українських традицій. Також ведуча звернула увагу студентів на багатство української літератури та поезії, зачитавши декілька рядків з віршованих творів українських класиків.

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – тоді сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Рідна мова — це мова нації, мова предків, яка пов’язує людину з її народом. Тетяна Ананченко закликала присутніх поважати себе, свою країну і свою державну мову. Українська мова – одна з найкрасивіших і наймилозвучніших мов Європи, багата у висловах, порівняннях і метафорах, набагато багатша та різноманітніша ніж російська. Вона варта того, щоб її любити, вивчати і нею розмовляти.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви