З першого березня в бібліотеці № 16 діє виставка-пам’ять, присвячена 204-річниці з дня народження Тараса Шевченка — поета, художника, музиканта, мислителя. Бібліотекарі пропонують увазі читачів матеріали, з яких Кобзар постає людиною, яка надзвичайно тонко і трепетно відчувала природу, мистецтво, життя в усіх його проявах. Представлені також книжки, які розглядають біографію та творчість поета в широкому контексті української та світової культури.
11 березня бібліотекар абонементу Тетяна Цінгрош подала літературну сторінку «Образ матері в поезії Шевченко». Малий Тарас ставився до матері з особливою ніжністю, бо вона «дуже його жаліла». Недарма навіть через
багато-багато років Шевченко до болю гостро відчував рану, що завдала його дитячій душі смерть матері. Шевченко всіляко підносить материнство. Що таке материнство? Найбільше жіноче щастя, найбільша радість, найбільша Господня благодать: «Вона вже матір’ю ходила, уже пишалась і любила своє дитя».
Також бібліотекар звертає увагу читачів на запитання, що таке серце жінки, і відповідь дає поет – «то серце матері».
«У нашім раї на землі нічого кращого немає, як тая мати молодая з її дитяточком малим». За народними уявленнями, мати є символом любові й безмежної самопожертви. Вона є сама правда. Саме про це писав Шевченко «І на оновленій землі врага не буде, а буде син, і буде мати і будуть люде на землі».