20 квітня в стінах бібліотеки-філіала № 25 пройшов бібліотечний урок «Із слова починається людина». На заході були присутні учні 5-В класу ОНВК №4 та їх класний керівник Нателла Меліхова.
В ході уроку були розкриті такі питання:
- Що таке «слово» і яке місце воно посідає в житті людини?
- Який вплив мають слова на емоційний стан людини?
- Навіщо нам потрібна мова?
Бібліотекарі ставили перед собою мету:
- поглибити і розширити знання учнів про мову;
- розвивати комунікативні здібності учнів;
- виховувати в учнів любов до рідного слова, допитливість.
Захід відкрила завідуюча бібліотекою Інна Смірнова. В невимушеній обстановці відбулось спілкування з дітьми про роль слова в житті людини, про українську мову, про історію української писемності.
Бібліотекарі Тетяна Білоченко и Тетяна Мельниченко розповіли учням про те, що рідна мова – це скарбниця народної мудрості, мова віршів, пісень, казок, прислів’їв, приказок, скоромовок, легенд нашого краю.
Тетяна Білоченко розповіла про цікавинки української мови: про слова паліндроми (слова, словосполучення чи фрази, які можна читати й зліва направо, й справа наліво, причому звучання й значення залишаються однаковими), привела приклади таких слів (піп, наган, ротатор) та фраз (я несу гусеня, козак з казок), та навіть вірші, написані паліндромом. Найбільш вживаною літерою з українського алфавіту є «п», із якої починається найбільша кількість слів. Найпасивніша – буква «ф», яка зустрічається лише у небагатьох запозичених словах.
Учні приймали активну участь в бесіді. Діти продемонструвати свої вміння, ерудицію, глибокі знання з мови, були активними у придумуванні речень, слова в яких починаються з однакової літери.
Зустріч завершилась таким побажанням: «Так давайте ж силою слова пробуджувати найкращі якості людської душі – милосердя, великодушність, доброту, щирість, співчуття, вміння прощати і любити!»