Юнацький відділ філії №7 ім. Гайдаенко до дня Перемоги підготував виставку і огляд літератури «Тим, хто не знає війни». Тут представлені книги про дітей війни.
Війна обрушилась на дітей, як і на дорослих – бомбами, голодом, холодом, розлуками. Багато хто з дівчат і хлопців стали синами і дочками полків, розвідниками, зв’язківцями, медсестрами, підривниками підпільниками, прийшли в партизанські загони, щоб мстити ворогу за смерть рідних, за спалене житло – за всі злочини, здійснені фашистами в окупованих містах.
Читачі познайомилися з книгою Івана Мельникова «Їм не вручали повісток…», куди увійшли документальні оповідання та повісті про маловідомих юних героїв, які в роки війни ціною власного життя відстоювали кожну п’ядь рідної землі. Юні герої брали участь у визволенні України від фашистських загарбників, пройшли дорогами війни до Берліна й залишили свої підписи на стінах рейхстагу.
Про те, як вели себе діти в тяжких умовах, як боролись з ворогами, працювали в тилу ворога, розповідається в збірці «Діти-герої». Там немає вигаданих подій і героїв. Всі діти прославились безсмертними героїчними подвигами в ім’я Вітчизни. Письменники Валентин Катаєв, Дмитро Буханенко, Олена Ільїна, Кім Іванцов в своїх книгах цікаво розповідають про дітей-героїв.
Михайло Полонецький, читач бібліотеки №7, у роки війни теж був хлопчиком. Після страти його родини він потрапив у партизанській загін у Карпатах. Він ділився особистими спогадами про ті роки.
Мета заходів – патріотичне виховання молоді, щоб не забували своєї історії, щоб були такі ж віддані своїй професії, навчанню, як і юні герої, не боялись труднощів на своєму шляху.