В бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відкрилась виставка «Народні криниці мистецтва», яка була приурочена до Дня вишиванки.
Цікаві книги, фото, репродукції картин відомих художників розповіли про побут українського народу 19 – 20 ст.: «Покрова з портретом гетьмана Богдана Хмельницького», «Костюм: минуле та сучасність», Роман Кумлик «Гуцульські співанки», Тетяна Кара-Васильєва, Алла Чорноморець «Українська вишиванка», О.Шевчук «Червоний мак в українській та світовій символіці», «Моя сорочка шита красним шовком», Марія Чумарна «Вишивання долі» та інші.
На фото представлені традиційні українські промисли: різьблення, гончарство , ткацтво, обробка шкіри.
Серед експонатів — писанки, посуд, вироби з дерева, глини, незвичайні сирні коники, чорна кераміка. Привертають увагу старовинні ужиткові речі: прялка, глечики. Чудові гердани – нагрудні бісерні прикраси. Органічно вписався в експозицію посуд, створений у техніці полива.
Також демонструвалися комплекси традиційного народного одягу, зразки одягової вишиванки з різних регіонів України. Хоч орнамент кожної роботи унікальний і демонструються різні техніки вишивання на лляному полотні, але всі вони об’єднані народними символами та оберегами: батьківська хата, рушник, калина, сонях та інші. Територіальні відмінності традиційного вбрання проявляються в особливостях крою та декору компонентів костюма, в кольоровій гамі та техніках оздоблення, що пов’язані з місцевими традиціями.
Присутні із задоволенням познайомилися з представленими експонатами. Виставка надала можливість уявити розмаїття смаків, уподобань майстрів з народу.