«Бібліотека – це стиль життя»

Рецензiя на збірку Василя Махно «Околиці та пограниччя». ЦМБ iм.Франка

Рецензiя на збірку Василя Махно «Околиці та пограниччя». ЦМБ iм.Франка

30.12.2022

Сьогодні рубрика “Порадимо_ЦМБ” від співробітників iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ імені І. Франка вітає вас останній раз, адже рік закінчився, і вона – разом з ним. Але не треба засмучуватися, бо кінець – це завжди і початок чогось нового! Ми ще обов’язково повернемося до вас з новими проектами, а поки що послухайте нашу останню пораду!

Ми дуже любимо символізм і не могли відмовити собі у маленькій радості додати його і сюди. Як ви, можливо, пам’ятаєте, у першому випуску нашої рубрики ми порадили вам збірку Василя Махно «Дім у Бейтінґ Голлов». І завершити рубрику ми вирішили саме цим автором. Але ж не радити вам два рази одну у ту саму книгу – тому ми знайшли взагалі іншу!

«Околиці та пограниччя», автора Василя Махно – це збірка вибраних есей за період 2011-2018 років! Усього текстів одинадцять, і кожний наступний, повірте, навіть кращий за минулий! Деякі з них були опубліковані в різних джерелах, але прочитуються дещо по-іншому, коли викладені в одному контексті і зібрані під одною обкладинкою. Тут автор рефлексує на тему приналежності до певної території, і навпаки – незалежності від жодних кордонів. Переосмислює пограниччя як явища перетину культур та різних ідентичностей. У ці тексти потрібно глибоко вдумуватись і постаратися відчути себе поряд з автором у ролі співспоглядача.

Тема географії традиційно є дуже актуальною для автора. В окремих есеях змальовані Балкани, Польща, Латинська Америка. Ізраїль, а саме Єрусалим, взагалі став ключовим не тільки для одного з есеїв (“Цвіркуни і горлиці”), а й для збірки віршів “Єрусалимські вірші”, з якою він дуже перегукується. Та навіть Монголія тут теж є.

Також вважаємо потрібним згадати, що ця книга увійшла до короткого списку Книги року BBC-2019 у розділі “Есеїстика”! І хоча б вже заради цього потрібно її прочитати!

Від усього серця радимо «Околиці та пограниччя», автора Василя Махно всім, хто сприймав наші колишні поради. Ми йдемо, але не кажемо «прощавай»!

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Рубрика: Новини   Мітки: ,

Для людей
з вадами зору