Переглядів:1291

2 жовтня в бібліотеці № 30 пройшов інформаційний компас «З повагою до кожної людини на Землі», присвячений Міжнародному дню боротьби проти насильства, який відзначається в усьому світі 2 жовтня. Відвідувачами заходу стали постійні читачи бібліотеки різного віку.

Бібліотекар Вікторія Чекмарьова-Ланецька розповіла читачам про історію виникнення Міжнародного дня ненасильства. Цей день було вирішено відзначати в дату дня народження людини, яка була колись убита руками «класичних» насильників. За життя він був один із тих, хто пропонував альтернативу цьому самому насильству. Ім’я цієї людини відомо багатьом – Мохандас Карамчанд Ганді, або Махатма Ганді.

Читачі дізнались, що все  життя Махатми Ганді, починаючи з 24-ти років і до його насильницької смерті у віці 78-ми років було присвячене боротьбі з насильством в будь-яких його формах. Рецепт, який він використовував у цій боротьбі — не новий, але єдино по справжньому ефективний і дієвий: ненасильство.

В ході заходу бібліотекар проінформувала аудіторію взагалі про  поняття насильства, повідомила про відповідальність за свої дії, вчинки і про можливість захисту своєї гідності та прав.

Читачі також мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «З повагою до кожної людини на Землі». Бібліотекар представила на ній літературу, яка містить інформацію по темі насильства в нашому суспільстві і нормативно-правовій базі щодо боротьби з насильством.

По завершенні інформаційного компасу співробітник бібліотеки звернула увагу читачів на те, що проблема жорстокості й насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою.  І це пов’язано з багатьма чинниками: соціально-політична криза в країні, розлучення і виїзд батьків за кордон, відверта неконтрольована пропаганда агресії на телеекранах, масове захоплення комп’ютерними іграми.

Між бібліотекарями і читачами виникла бесіда та обговорення ціеї теми. Усі висловили свою впевнену чітку позицію проти насилля в будь-яких його проявах.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви